Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Silicon Knights

Kanada
Založeno 1992, zrušeno 2014
Toto kanadské vývojářské studio má sídlo v provincii Ontario ve městě St. Catharines, které leží na hranicích s USA. Společnost byla založena roku 1992 Denisem Dyackem a Rickem Hertzem a v současné době má více než 120 zaměstnanců. Mezi ně patří i Steve Henifin, který se živí jako hudební skladatel pro počítačové hry a složil hudbu k většině titulů Silicon Knights.

Prvním počinem studia byl hybrid real-time strategie a akce s názvem Cyber Empires (také známý jako Steel Empire) vydaný v březnu roku 1992. Téměř ihned po jeho vydání se tým pustil do fantasy hry s názvem Fantasy Empires (1993). V dubnu roku 1994 spatřil světlo světa unikátní projekt, jehož tajemný název zněl Dark Legions. Prozatím nejúspěšnější hrou vydanou na PC je Blood Omen: Legacy of Kain, což je současně i poslední projekt, který studio Silicon Knights na PC vytvořilo. Hra nejprve vyšla pro konzoli Playstation a na PC byla konvertována necelý rok poté.

V roce 2000 přešli Silicon Knights ke společnosti Nintendo, kde začali ihned pracovat na hře Eternal Darkness: Sanity´s Requiem, která byla nakonec vydána v roce 2002. V Nintendu vytvořili ještě pokračování série Metal Gear Solid s přídomkem The Twin Snakes a po jejím dokončení v roce 2004 přešli pod křídla obřího vydavatele Microsoft Game Studios. Tam vytvořili zatím svoji poslední hru Too Human na platformu Xbox 360.

Vývojářské studio Silicon Knights se několik let soudilo s Epic Games, protože podle něj byla verze Unreal Engine 3, poskytnutá Epicem pro hru Too Human na Xbox 360 pouze pracovní, ale soud v roce 2012 prohrálo. O necelé dva roky později 16. května 2014 studio vyhlásilo bankrot.

Nejlépe hodnocené hry