@Luky_Luk (16.04.2020 19:59): pamatuji si ze zápisků od pamětníků, že Aces over Europe/Pacific byl svého času mezi WW2 komunitou pojem. Co jsem tak pochopil především kvůli kampaním. Pro mě začalo WW2 existovat až v době EAW, Jane's WW2 Fighters a především IL-2 Sturmovik.
Matně si vzpomínám, že mě bavilo Mosquito s 57mm protitankovým kanonem používat na stíhačky a odstřelovat je jednou ranou (nebo aspoň tak si to pamatuju).
Jinak se mi na 386SX-16Mhz AoE celkem škubalo a 640*480 byl "total scanline rendering"....ale v 320x200 to lítat šlo, i když vedle Red Barona mi přišly ty letový modely dost telecí a celkově to bylo méně věrohodné.

@Richmond: minimálně v těch nedávno postnutých addonech bombeři jsou, jinak si nic moc nepamatuju.

Každopádně mi přišla hudba v menu dycky depresivní. Si nějak živě vybavuju tu dobu, kdy jsem to lítal a u toho natíral balkon barvou, co se táhla jako žvýkačka během chladných říjnových dní 1994?
Líp mi běžely "secret weapons of the luftwafe", ale tam mě zas trošku vysíraly ty sprajty po vzoru "their finest hour"...
@90210 (16.04.2020 09:50): Ty vado, to fakt šlo?! V Aces of Pacific asi moc ne, protože tam se to odehrává v 90% nad mořem. Mimochodem, v Aces of Europe fungují i boje v Atlantiku (nějaké mise)? Nebo čistě je to nad bojišti na pevnině? Tohle se mi prívě líbí na Pacifiku, že tam je možné útočit na lodě z výšky, shozením torpéda do vody, nebo střemhlav. Ale je zase fakt, že orientace nad širou modrou plochou je blbá.

UPDATE: Tak jsem si taky mohl přečíst zdejší profil, pouze stíhací letouny, takže je to jasný.

@Rapier (16.04.2020 10:18): Tak určitě vím, že se to dá někde získat, ale mně to přijde jako dobrej kandidát na GOOD OLD games. Když tam už může být Knights of the Sky :)
@Richmond (15.04.2020 20:45): Nejspis by se to moc neprodavalo, ale pokud vim, tak to stejne existuje jen v disketovych verzich a neme by byt problem to rozjet pres Dosbox.

Jinak pro inspiraci moje oblibena taktika z AOE na niceni vlaku byla proste pristat na trave vedle koleji (zadny problem) a jezdit a strilet to jak v Doomovi. Pierre Clostermann by asi nemel radost.