Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Knights of the Sky

1990
1991
12.06.1993
87
6 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Max Immelman, René Fonck, Georges Guynemer, Ernst Udet i oba von Richthofenové na vás číhají v oblacích ve hře Knights of the Sky. Budete mít více sestřelů než oni? Vezmete si na souboj s nimi S.E.5A, Fokker Dreidecker či slavný Sopwith Camel? Budete úspěšní v sestřelování balónů a bombardování letišť? O to a o nic jiného jde v dnes už polozapomenuté hře Knights of the Sky, jež svým poněkud větším úspěchem zastínila hra se stejným tématem, leteckými boji 1. světové války, Red Baron.

Stařičká vektorová grafika a jednoduchý fyzikální model, který ovšem nevedl ke snadnému hraní, dnes jen stěží osloví letce na virtuálních oblohách, ovšem ve své době byla hra, obsahující rozsáhlé bojiště západní fronty s možností ovládat několik různých letounů se zřetelně rozdílným výkonem a dalšími parametry, malým zjevením. Provést loping s jednoplošným Fokkerem bylo nesmírně obtížné, ale s nejnovějším Sopwithem triviální. Hru zpestřoval výskyt leteckých es, na jejichž konto hráč zpočátku jen závistivě koukal. Když se však vypracoval, esa jej začala natolik respektovat, že jej uznala za soupeře a mohla vás vyzvat na souboj.

Kromě standardního pohledu z kokpitu je možno přepnout i do jiných módů zobrazení: kamera za letadlem, před letadlem atd. Propojení pomocí modemu umožňuje hrát s jedním lidským spoluhráčem/protihráčem, což bylo v době vydání hry stále poměrně vzácné.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.