80 Days: Around the World Adventure

Cesta kolem světa za 80 dní, 80 Days

13.12.2005 PC
Frogwares
Dobrodružná adventura na motiv románu Julesa Verna odehrávající se v roce 1899. Oliver Lavisheart, dobrodruh z Anglie, se rozhodl, že pomůže svému strýci Mathewovi vyhrát neuvěřitelnou sázku - objet celý svět za méně než 80 dní. Oliver se tak vydává ve stopách Philease Fogga na cestu z Londýna přes Egypt, Indii, Japonsko, Ameriku a nakonec opět zpět přes Atlantik do Londýna (mapa jeho trasy).

Budete se pohybovat v trojrozměrném prostředí v reálném čase, jako v klasické novodobé 3D adventuře (podobně jako třeba v Broken Sword: The Sleeping Dragon). V průběhu svého dobrodružství se budete muset starat o čas, peníze, odpočinek a jídlo, můžete mluvit s ostatními postavami, běhat, skákat, lézt, předstírat spánek, jíst a dokonce i dávat úplatky. Máte možnost si vybrat úroveň obtížnosti: od výletníka až po lupiče, vyzkoušíte si používání různých dopravních prostředků, od slonů až po vzducholoď.

Jakožto fanouška cesty kolem světa za 80 dní mě tato hra zaujala, a skutečně mě bavila. Zábavná byla i možnost kupování vozítek, a prozkoumávání do detailu propracovaných měst.

Pro: cena, grafické zpracování, příběh, postavy

Proti: nic