7 Wonders: Treasures of Seven

24.10.2008
03.12.2011

Kdysi dávno stavěli ti nejvýznamnější stavitelé svá mistrovská díla na tajemných místech. Tato místa společně odhalují umístění Města bohů a Pokladu sedmi. Vy, jako jeden z nich, jste pozván ke stavbě těchto monumentů a tři kompasy, které během svých cest aktivujete, vám odhalí umístění skrytého města.

Tolik k zápletce této casual hry. V principu se jedná o variaci na klasické spoj tři schéma, ovšem s několika zvláštnostmi. Základ je jasný, odstranit z herní plochy všechna pozadí kostek tím, že na nich spojíte tři a více kamenů stejné barvy. Po odstranění celého pozadí se na něm nakreslí klikatá cesta, po které musíte dopravit stavební kámen, který se objeví, na příslušně místo, aby se z něj mohla postavit další část monumentu.

Nejen při tomto úkolu vám může pomoct další herní prvek, a to otáčení herní plochy. To můžete otáčet po 90° na obě strany kolikrát chcete, čímž ovlivníte směr, z kterého padají nové kostky. Samozřejmě nesmí chybět i různé bonusy, které jsou v této hře tři. Prvním je bonus, který odstraní jeden řádek (respektive sloupec, pokud uvažujeme i rotaci) kamenů. Druhý odstraní řádek i sloupec a třetí náhodně zhruba 15-20 kamenů.

Většinou se v klasických logických hrách, puzzlech a hádankách moc nevyžívám a v adventurách je považuji spíš za brzdu. 7 Wonders, to je ale jiná. Jednak to má pěknou 2D grafiku, tudíž to nepůsobí strohým dojmem, že je to hra jenom pro maniaky na řešení logických rychlíků a druhak potěší skvělá hudba, takže se z toho všeho lámání si hlavy s posouváním kamenů nakonec vyklube dosti příjemná záležitost.

Škoda jen, že mi bratr smazal savy, takže jsem to nemohl dohrát a podruhé se mi do toho zatím moc nechce.

Pro: Hudba, grafika, nic extrémně složitého (jak na pochopení, tak na vyřešení)

Proti: Her na podobném principu je hodně.