PS+, asi na to půjdu co nejříve! Jen se trochu bojím, že to bude až moc velká fritolovina.
Jen bych vám chtěl říct, že to má 65% slevu na PS Store. Nejnižší cena ever. Takže klasicky nezapomeňte koupit!
@Charllize (10.10.2022 18:27): Já si tak trochu říkám, jestli v té hře není nějak moc postav, občas mi z toho šla hlava kolem. Jak z proběhlých útržků událostí, tak z hromady jmen, jež jsem si musel více či méně zapamatovat. Jestli ti dělal problém třeba Octopath tím stylem přeskakování z postavy na postavu(?), tak tady by ses možná ani nechytal. Ne, že bych tě chtěl podceňovat :)
Žánr je teda další věc.

Ale za sebe musím říct, že bych nakonec uvítal tímto stylem další hry, třeba zase z jiných žánrů.
@Tainaru (komentář): Ja byl jeden z těch proroku co před vydáním Switche vestil průšvih :)
13 sentinelu mám pořad trochu v úmyslu zahrát, i když bych na to použil ps4 verzi. Ten styl i námět se mi líbí hodně jen to je už trošičku mimo žánr co bych rad.
@Charllize (25.09.2021 11:57): Necháme se překvapit. :) Pokud se potvrdí to Chrono Cross na PC, tak začnu věřit tomu, že Squeenix portne víc PS1 her. Chrono Trigger se na Steamu prodávalo asi dobře dle počtu recenzí, takže zájem tam určitě bude.

A na nějaké dodělávky si imo nikdo bez původních tvůrců už netroufne, i kdyby to chtěli udělat. :D

Valkyrie Profile nechápu, proč není na PC nebo Switch dávno, když mají udělané porty na iOS a Android.
@Fritol (25.09.2021 11:53): Stary vydani PS1 hry nekde na PS3 a Vita storu je kazdymu jedno. Jo vzdyt rikam, takovej port na PC bez zadnyho oznameni by asi byt mohl. Ale stejne myslim ze nebude :D

Jenze ta hra by potrebovala remake a poradne dodelat zaver hry. To by bylo to prave co by bylo potreba.

Osobni zebricek her co by meli znova vyjit :

Vagrant Story
Front Mission 3
Xenosaga 1-3
Xenogears
Valkyrie Profile 1+2
Wild Arms 1-5
Breath of Fire 1-5
@Charllize (25.09.2021 11:48): Nehrál a vzhledem k tomu, že ta hra byla ještě nedávno stále v prodeji dokud nezavřeli store na Vitu, tak to asi nebyla žádná velká hrůza, co by kravaťakům rozklepala kolena. :) Jasně, možná si dnes nikdo netroufne do takové hry nalít miliony dolarů, ale pouhý port/remaster by neměl být problém, minimálně na PC ne, kde by to dnes mělo asi největší úspěch stejně.

@Drolin (25.09.2021 11:47): <3 Relaxační Chrono playlisty na yt jsou největší důvod, proč si to chci zahrát. :D Už bych měl zas hnout s Trigger.
@Fritol (25.09.2021 11:43): hele, ja nevim jestli jsi ty Xenogears hral, ale tam jsou fakt veci ktery by dneska tezko prosli. Jediny co me napada nejaky nenapadny port na PC, potichu a nenapadne. Ale nejaky oslavny vydani na vsechny platformy bych fakt necekal. Vsak ta banda volu neni schopna ani vydat Valkyrie Profile !!

To samy Xenosaga, tam to taky neni uplne koser na dnesni dobu a ackoliv bylo nekolik petici kteryma se Bamco seriozne zabyvalo, tak to znovu nevydaji. natoz aby SE vydal Xenogears. Rad bych se pletl :)
@Charllize (25.09.2021 11:37): Squeenix teď docela random vydal remake Actraiser, tak kdo ví, třeba bude i remake/remaster Xenogears. Minimálně port na nové platformy by nemusel být takový problém. S nedávným Legend of Mana nebo porty SaGa na to dřív nebo později dojde. Když už má být i Chrono Cross na PC...
@Charllize (25.09.2021 11:37): Přesně tak :)). Asi by mi stačilo i jen pouhé vydání na PS5, ale toho se jistě nedočkáme. Nebo takové Persona 2. <span class="style-scope yt-formatted-string"><span class="style-scope yt-formatted-string"><span class="style-scope yt-formatted-string"><span class="style-scope yt-formatted-string">Co by ale pro ně nemuselo být zavadné je Vagrant Story, na který se také podivně zapomenulo...

13 Sentinels je pro mě přitažlivé vizuální stránkou a zpracováním, ale asi počkám až dohraji to co na PS5 mám.
@Drolin (25.09.2021 11:32): U Xenogears mam obavu ze ty temata co tam jsou by dneska treba v Sony schodily ze zidli cele predstavenstvo tech priposrancu co tam v ty americe tomu vladnou. Mozna Switch by nejaky remaster/remake ustal..a asi i PC. Jenze SE ktery leze do zadku zapadu jak to jen jde radsi dela ze ta hra neexistuje, vsak uz v dobe vydani to byl krapet problem a dost to ve Square kvuli tomu vrelo. Hlavni tvurce byl vzasade vyhozen a dopadlo to tak ze ve finale dela moncicaky s Xeno tematem pro Nintendo. Zasadni predel kde se to cely podelalo bylo kdyz Namco nezvladko financovat jeho vizi Xenosagy, kdyby jo, tak by jsme meli filozoficky a seriozne zalozenou serii a ne Rexe s mluvicim tygrem :)
Aegis Rim se mi libi, ale hrat to nejspis nebudu, je to krapet mimo muj zanrovy zajem :)
@Charllize (25.09.2021 11:26): Třeba u Xenogears mi to vůbec nevadilo (ale tak to je hra s velkým přesahem v rámci média - přál bych si lépe hratelný remake). U 13 Sentinels mi přijde, že to bude více jako anime se školáky co nějak objeví roboty. Ale rád bych se mýlil.
@Charllize (25.09.2021 11:12): Jsem odpůrce, ale když už to mám, tak si chci odškrtnout pár her co tam nabízí :)). A trošku možná i čekám na pátou Forzu.

Ale pravda, 13 Sentinels (nebo Persona 5, DQ 11...) by byl asi hodnotější zážitek :).
@Charllize (25.09.2021 10:58): Digital jo. Na 3DS měli Etriany, Personu i SMT pod 150Kč už kolikrát, Persona 4 už taky šla pod 300Kč a ostatní Vanillaware hry bývají taky velmi levně ve slevách. To akorát krabice mají hodnotu. Krom Persony 5 teda, ta šla bohužel do PS Hits.
@jones1240 (03.11.2020 09:19): Ten vizuál je boží, to nepopírám. Jen si myslím, že kdybys viděl třeba detailnější mimiku v obličejích, která jde dosáhnout jen ve 3D, tak se do toho člověk víc ponoří. Ale jako jo, na druhou stranu by to ztratilo ten jedinečný styl.
Fajné to bylo. Zajímavý způsob vyprávění, super vizuál, dobře napsané postavy a mix milionu sci-fi námětů, takže to na první pohled vykrádá co se dá, ale ve výsledku je to děsně originální a napínavé. Mimo vážnou stránku i pak pár částí na odlehčenou a jemný humor. Dokonalé. Dokonce i ta RTS část, ač velmi minimalistická, je ve výsledku super zábava.

Rozhodně příběhově jedna z nejzajímavějších her, co jsem kdy hrál. Velká škoda, že to zas u nás všechny mine, protože anime... co se dá dělat. Krásný hidden gem z toho bude.
@jones1240 (19.10.2020 23:03): Předběžně 90%, ale uvidím, až sepíšu recenzi :)

Každopádně je děsná škoda, že to tak zapadlo. Příběh je skvělý a ten nelineární styl vyprávění mě hrozně bavil. Trochu jsem se bál, že se to nepovede smysluplně a uspokojivě zakončit, ale nakonec to dopadlo na jedničku.
Zase si tu píšu sám se sebou, ale v tě Mafia záplavě fakt úplně zanikl scifi klenot který je i pro nováčky ve světě japonských her naprosto skvělý jumping point. Už jsem cca za půlkou a ten příběh z pohledu třínacti protagonistů je naprosto bravůrně zvládnutý a jedná se fakt o hidden gem tohoto roku. Fakt to zkuste !!!
První hodina hraní a ten vizuál je dechberoucí, myslím si že dost toho je i ručně malované. Nádherná práce, hledáte po Personě 5 další stylovku ? Tady je !!!
Miluju jak o hře prakticky až tři měsíce před vydáním nebyla ani zmínka, rok jsem čekal kdy už řeknou datum a bum je to tady. Mega se těším, samé 9/10, tak zítra konečně !!!
Jsem tu chtěl jen napsat jak se těším a za tu dobu tady neskutečný spam o uvězněných dětech v HQ Atlusu, krásný :D

13 Sentinels jsem sledoval od teaseru či lehkého oznámení a pravdou je že od té doby skoro rok jsem o hře nikde neslyšel, až na nový trailer či oznámení data. A přitom jediné kde se dá o hře pořádně dozvědět je skrze herné weby. Jsem rád že to neodložili a můžeme se těšit už tento rok.

Co se týče dabingu, tak to neřeším, podle mě už distributoři či vývojáři počítají s tím že fanoušci anime rostou a že prostě lidi překousnou že je to japonsky. Aspoň ušetří a může her vyjít více či aspoň rychleji. Já to neřeším, hraji s čím je to dostupné. Ale zase když je na výběr anglický či japonský, tak volím skoro vždy japonský. Trailsko už bych v japonštině asi nezvládl.
@Solidor (09.08.2020 22:01): Spis Hollow Realization, tam takovych je fakt hodne. A Alycization Lycoris bude to same. Ta hra je giganticka plus maji byt dve obrovska rozsireni. Fragment jsem nehral, ten mas asi na mysli.
@Charllize (09.08.2020 21:53): Nebudu mluvit o novějších dílech, ale jestli někdo odehrál tisíc hodin v té první a dodnes o ní píše na fórech. tak klobouk dolů a budiž mu přáno. To je úplně jiná herní liga, do které doufám nikdy nepostoupím :)
@Solidor (09.08.2020 21:44): Ja jen rikam ze ty hry maji co nabidnout urcite sorte hracu i bez anime. Na YT mas plno videii co resi prave to, tak zhruba nastejno s temi co tvori videa o anime a hre souvislostech. Vlakna na gamefaq ziji dlouhe leta prave kvuli tomu mmo blbnuti. Ja ty hry kupuju hlavne kvuli gameplay. Ackoliv treba Fatal Bullet me moc nebavil. Ja ti nevim jestli to kupuji hlavne kvuli tomu, pac vetsinou je odezva ze pribeh je sracka :)
To jsou ty rozdilne preference, pro me je ta pridana hodnota ten gameplay, kdyz by tam nebyl tak o to nezavadim :)
Dungeon co ma tisic pater, to je neco. Uplne se vidim jak to jednou projdu :)
@Charllize (09.08.2020 21:36): Ale budeš :)

Nebýt anime tak SAO hry mají zásadně menší prodeje. Zrovna lidi s 1000+ hodinami v takové hře bych za příklad nedával. To už je skoro nemoc :)

Opravdu hodně jsem hrál jenom tu první hru (má nejvzácnější trofej=natahej (doslova) postupně všechny holky z SAO do postele :). Takže "krásu" offline MMO chápu, jen k němu potřebuju nějakou přidanou hodnotu.
@Solidor (09.08.2020 21:27): Ale nebudu. Lidi co maji v ruznych dilech nahrano 1000 + hodin je dost, tam uz se pribeh fakt neresi. Offline mmo je nahodou fajn, kdyz vychytaji ty mechaniky spravne a dostane to tu spravnou mmo rozlehlost u ruznych veci. A prave v SAO se jim to dari dost dobre. Za mne v tech hrach o pribeh nikdy moc neslo, az ted ten posledni dil na nej klade velky duraz ze me to dost zaujalo.
Chapu to spojeni s anime a to souzneni ale presto si myslim ze ty hry maji jadro jinde. Proto se ti to asi moc nelibi :)
@Charllize (09.08.2020 21:17): CH má ale zase všechny značky originál. Tam naopak nadabovali Neptunia anime do angličtiny. U SAO je to právě naopak. To máš jako by najednou chtěly namlouvat do angličtiny hry z Fate/ série. Taky o to fanoušci (já) nestojí, protože ty postavy mluví stejní jap. herci už přes dvacet let a všichni jsou tak zvyklí.

Hm, v Asterisk War Phoenix Festa to tuším vyřešili tak, že můžeš hrát původního protagonistu z anime a ten má možnost romance, nebo si vytvoříš vlastní postavu, která má pár scén upravených a nemá tyhle dating možnosti. To je, myslím, ideální řešení.

To budeš asi výjimka.
@Solidor (09.08.2020 21:07): Tak Compile Heart je vetsi budget a eng dabing maji v kazde hre co za posledni dobu vysla.
On to je jakoby virtualni avatar, trosku to smysl dava. Ale pusobi to divne. V tom poslednim dilu je tvorba postavy az po cca 25 hodinach, pac to kopiruje prave anime serial z roku 2018 a Kirito je nutny. Mimochodem to je celkem super ta dlouha prvni kapitola. Na sword art velky pokrok. Dal nevim, patch mi tu hru rozesral tak cekam na dalsi :)
Jinak na to anime jsem koukal az po te prvni kapitole ve hre, pac me to zaujalo. V dilech predtim jsem pribehu moc pozornost nevenoval, pac mi to prislo jen jako vypln v mmo hre. Gameplay me bavil. :)
@Charllize (09.08.2020 20:51): Ah, budgety.

Hráči po SAO sáhnou spíš až po shlédnutí anime, takže tam bych do japonštiny šel i já, protože to jsem viděl taky v původním znění. Většina to, tipuju, bude mít podobně. Tam by ang. hlasy asi opravdu byly o ničem.
A on někdo nechce hrát za Kirita??? Takový šok! Ale nejsou tam i dating sim elementy? To s FEMC musí působit docela blbě.

Ale třeba Fatal Bullet mě bavilo, dokud tam zase nezačali cpát ty staré postavy. :(
@Charllize (09.08.2020 17:40): Nevím, co zrovna od nich myslíš, ale třeba Tales of se v dabingu polepšily. Už namlouvají i ty jejich skity, které dříve nebyly. Jakože třeba u Berserie považuju namluvení za velice dobré.

O to víc potěší, když si dá vývojář (vydavatel) tu práci. Překvapil mě kompl. dabing u Three Houses, kde se asi Nintendo hodně pláclo přes kapsu.
@Solidor (09.08.2020 17:00): Me tez vadi absence anglickeho dabingu, a nejde jen o Atlus. Pripadne taky to ze i kdyz tam je tak ho je min nez toho japonskeho, nekdy. Dela to i treba Bamco, coz taky neni zrovna indie vydavatel.
Ale uz jsem si zvykl. Ona to je trochu vina i publika, ktere po tom jap dabingu vylozene rve. Takze kdyz anglicky nedaji mnoho lidi je stejne spokojenych, takze to bez problemu projde.
@Fritol (09.08.2020 16:57): Když to jde tam, tak proč ne na 3DS? Nechce se jim utrácet.

Ale nechme toho. Můj názor nezměníte a to, co jsem vypsal je neomluvitelné.
Hlavně s tou P4 Arenou mi tenkrát hnuli žlučí. To jsem rozdýchával dlouho :)
@Solidor (09.08.2020 16:55): Vzhledem k tomu, že je to poslední áčková hra na 3DS a poslední dva tituly od Nintenda byly docela propadáky prodejně, tak se nedivím jejich snaze ušetřit kde to šlo.

A běžná praxe s výběrem to je možná na PC a PS4, ale na 3DS nevím o žádném jrpg, kde by sis mohl zvolit dabing.
@Fritol (09.08.2020 16:51): Když to šlo do jedničky, tam to může jít i do dvojky. A japonský ať je jako DLC zdarma. To už začíná být běžná praxe.

Nedali ho tam kvůli penězům, to samozřejmě chápu. Stejně jim to zazlívám, protože Atlus před krachem určitě není. Když ho pod sebe vzala Sega, tak jsem doufal, že se to zlepší. Jenže nic.

@Charllize (09.08.2020 16:55): To už ale neplatí deset let. "Bylo hůř" přeci není omluva za drzost, kterou mají.
@Solidor (09.08.2020 16:32): Kritizovat je za to, že Q2 nemá anglický dabing, mi nepřijde moc na místě. Ubisoft taky nedělá japonský dabing do všech svých her.

A kdyby tam byl, tak zas budou lidi nadávat, že to nemohou hrát japonsky. To máš jak kdyby šly zahraniční filmy do českých kin jen s českým dabingem...

Ale jinak je to meh vydavatel, to souhlasím.
@Charllize (09.08.2020 16:17): Vzhledem k tématům SMT to je vlastně docela možné, ba dokonce vhodné...

Třeba zdvojené vydání P5, kdy si dvakrát řeknou o plnou cenu. Atlusácká daň na jejich hry. Dlouho trvající lokalizace a neschopnost worldwide vydání (právě 13 Sentinels). P5 Scramble ještě není ani oficiálně oznámeno na západě. P3 a P5 taneční hry prodávané zvlášť za plnou pálku, místo společně (obsahově to za plnou rozhodně není). PQ2 na 3DS nemá anglické namluvení.
A, pro mě, nejlegendárnější faux pas: vydání Persona 4 Arena v Evropě - aneb překlad z angličtiny do angličtiny trvající půl roku a region lock americké verze na PS3 (to měly asi tři hry za celou historii PS3).

Ne, pro mě jsou Atlus sviňáci a prochází jim to jenom díky neoddiskutovatelné kvalitě jejich her.
Hra, která kvůli četným odkladům docela zapadla. PR tak minimální, až jsem zapomněl, že má vlastně vyjít. Přitom vypadá nejambiciozněji ze všech Vanillaware her a v Japonsku taky sklidila úspěch.

Bude-li to propadák, tak z něj obviním Atlus :)