Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

  • PC 75
Konečně jsem díky výzvě dokončila kompletně aspoň jeden díl. :D

Jedná se ovládáním o velmi jednoduchou hru, kde stačí klikat a jednotlivé postavy plní vaše příkazy. Na nejlehčí úroveň se jedná o fajn odreagovačku, kde si prostě jen klikáte. Horším se stává, pokud si zvolíte nejtěžší úroveň, kde se snažíte splnit achievementy a tlačí vás čas. Pak přichází úporné promýšlení jednotlivých tahů, aby jste dosáhli cíle, co nejrychleji, dokonce i rychleji, než vývojář.
K splnění daných časových limitů vám pomáhají různé bonusy a hrdinové, kteří mají svou vlastní úlohu v postupu.
Každá úroveň je obohacena možností hledat díly skládačky. Po jejím složení se odemknou bonusové úrovně.
Hra má i svůj příběh, který se jak už název napovídá týká zlatého rouna. Osobně mě nějak nezajímal, tak ani nemohu ohodnotit.
+10
  • PC 65
Nějaký čas utekl a objevil se už sedmý díl série, které se věnuji pravidelně asi 2 roky. Je pravda, že hra je v podstatě pořád stejná, s přibývajícími díly je příběh bohužel trochu plytčí a změny, které byly mezi prvními díly alespoň nějaké tak teď už jsou doslova zanedbatelné. V tomto díle přibyly v podstatě jen dřevěné sloupy, které slouží jako krátkodobá zásobárna dřeva a to je vlastně všechno. I Íáson s Médeou mají schopnosti jen nepatrně jiné, než postavy předchozích dílů.

Zdá se mi, že série pomalu přešlapuje na místě. Asi nechce ztratit fanoušky, kteří už si zvykli na daný standard, ale i ti podle mě alespoň nějaké změny chtějí, soudím tak podle sebe. Dalším nedostatkem je příběh, pominu-li naivitu, na kterou už jsem si zvykl a nevadí mi, tak mě zarazilo, že hra má sice 50 běžných levelů (a 5+1 bonusových), ale příběh defacto končí po 40. úrovni, kdy se podaří získat zlaté rouno a Iáson s Medeou se vezmou. dalších deset levelů je jen nastavovaná kaše bez jakékoliv souvislosti s předchozím.

Nechci jen kritizovat, hra je pořád dobrá a pokud ji někdo bude hrát bez znalosti předchozích, tak bude zážitek asi pěkný. Ale když někdo hraje prakticky to samé už posedmé, tak už nastoupí větší či menší stereotyp. Bojím se, aby Herkulova série neskončila, ač by si to v tuhle chvíli asi zasloužila. No třeba se vývojáři trochu pochlapí a příště bude zas dobře ;)

Pro: pořád stejné, Herkules

Proti: pořád stejné, žádné novinky, stereotyp

+8