Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Mindware Studios

Rok vzniku:
2002
Rok zániku:
2011
Země původu:
Česká republika
Oficiální stránky:
http://mindware.webnode.cz
Mindware Studio bylo v Praze sídlící české videoherní studio, založené roku 2002 Karlem Papíkem (dříve např. šéfredaktor herního časopisu Gamestar) Mezi další významné členy se počítal i Jindřich Rohlík, který Papíka ke konci vystřídal na pozici CEO.

První hra studia, za železnou oponou se odehrávající stealth akce Cold War, vyšla po tříletém vývoji v roce 2005. Vývojáři si pro tuto hru dokonce vyvinuli vlastní engine Meng. Další herní produkce studia se točí okolo hry Painkiller. Nejdříve v roce 2005 vyšel standalone datadisk Painkiller: Overdose a opět o dva roky později Painkillerem mohutně inspirovaný Dreamkiller. Zvláště pak druhá jmenovaná hra u kritiky i hráčů naprosto propadla. Mindware vytvořili i několik herních prototypů (např. slibné a zrušené Voodoo Nights), které si ovšem nenašly vydavatele, který by jejich vývoj zainvestoval. Přestože ještě do léta 2011 studio shánělo programátory a grafiky pro svůj veřejně neoznámený projekt, Mindware Studios bylo zrušeno k říjnu téhož roku.