Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Krillbite Studio

Norsko
Založeno 2010
Krillbite Studio je nezávislé norské studio, které vzešlo z projektu k diplomové práci kolektivu studentů oboru Experience Production and Interactive Medias na univerzitě v Hedmarku. Studio sídlí v Hamaru.

Projektem byla hororová adventura z pohledu první osoby, kterou se kolektiv rozhodl po absolutoriu v roce 2011 více rozvést a uvést na trh jako plnohodnotnou hru. Téhož roku získali na vývoj poměrně významné příspěvky od Norwegian Film Institute a Innovation Norway. V roce 2013 vstoupili s projektem do crowdfundingové kampaně na Kickstarteru, kde se jim podařilo na dokončení hry vybrat 248 358 USD z požadovaných 200 000 USD. Hra nese stejně jako projekt název Among the Sleep a vychází v roce 2014, ve verzi pro Microsoft Windows, OS X, PlayStation 4 a Linux. Počítá se i s podporou Oculus Rift.

Nejedná se však o jejich první hru. V roce 2013 stihli vydat freewarovou arkádu The Plan, kde se můžete nakrátko vcítit do role mouchy.
Oficiální stránky vývojáře (http://www.krillbite.com/)