Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
JoWood Productions JoWood Productions
Rakousko
Rakousko
Založeno 1995, zrušeno 2011
Založeno 1995, zrušeno 2011
Společnost byla založena v roce 1995 v Rakousku Andreasem Toblerem a Johannem Schilcherem jako JoWood Productions Software GmbH se sídlem ve městě Lietzen. Pro vývoj vlastních her společnost vytvořila dvě interní vývojářská studia JoWood Vienna (The Nations, Neighbours from Hell) a JoWood Ebensee (Industry Giant, Traffic Giant, Transport Giant).

V roce 2000 se společnost s ručením omezeným změnila na akciovou společnost JoWood Productions Software AG a pustila se do rozsáhlé expanze, v rámci které koupila společnosti Wings Simulations, NEON Software a Massive Development, který pak pro JoWood vytvořil sérii Aquanox. Všechna tato studia byla uzavřena v roce 2005.

V roce 2006 JoWood oznámil akvizici vydavatelství Dreamcatcher Games, se záměrem dostat se tak na americký trh. Zároveň podepsali dohodu s Valve, který začal prodávat jejich tituly prostřednictvím digitální distribuce Steam.

V roce 2009 se společnost přejmenovala na JoWood Entetainment AG, která definitivně zbankrotovala v roce 2011 a byla v konkurzu odkoupena společností Nordic Games.