Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Resident Evil 7: Biohazard - Not A Hero

  • PC 70
Herní výzva 2022 – 2. Cesta do středu země (Hardcore)
První DLC do značně revolučního Resident Evil VII pokračuje ve hře a to jak příběhově, tak rozvíjí především akční sekvence původní hry. Tyto akční části dle mého názoru nepatřily k tomu nejpovedenějšímu, co sedmý díl nabízí. Jinak tomu bohužel neni ani v případě DLC.

Jak jsem již nastínil, DLC pokračuje přesně tam kde původní hra končí. V kůži Chrise Redfielda se vydáme po stopách někoho, kdo nám znepříjemnil již několikrát v tomto díle život, Lucase Bakera. Jeho cesta vede do podezmního komplexu plného znetvořených mutantů, kontaminace a pastí.

Když jsem v úvodu naznačil, že akce se v DLC spíše rozvíjí, nelhal jsem. Oproti původní hlavní hře zde dostáváme do rukou zbraň takřka na úplném začátku. Nepřátel je spoustu, zásob poměrně málo.

Co se příběhu týče, je to tradiční klišé, které nám ve výsledku nepoví nic nového. Pouze ukazuje konec dalšího z antagonistů hry, který spočívá v tradičnám bossfightu. Arzenál nenadchne, prostředí už vůbec ne.

Trošku se bojím řict, že nejednat se od DLC k parádní základní hře, dalo by se označ za takřka řadovou hru. Hlavní náplní je jen likvidace a likvidace nepřátel a cesta dopředu. Pro fanoušky série se stejně jedná o povinnost, pro ostatní bych doporučil DLC vynechat nebo spíše sáhnout alespoň pod DLC druhém, End of Zoe. Původní hru však v žádném případě vynechat nedoporučuji!

Hodnocení: 70 %

Pro: Rozvíjení příběhu, větší zbraňový arzenál než v původní hře

Proti: Prostředí, v akčních pasážích hra neexceluje, příběh je poměrně klišé

+7