Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Batman: Arkham Knight

  • PC 95
Kruh se uzavřel. Batman: Arham Knight mě donutil zavzpomínat, vidím to jak včera. Píše se rok 1992 a já sedím v kině Blaník, po šesté si vychutnávám "Batman se vrací" a úvodní bitku ve městě. Po skončení si domů odnáším velký plakát Batmana a to díky mámě, která v kině pracovala.

Na Batman: Arkham Knight jsem byl hodně natěšený jelikož předešlé hry považuji za to nejlepší co je. K tomu se přidá filmová série od Nolena a oblíbený temný hrdina je tady jak skutečný.

Dlouhou dobu jsem čekal, než tuto hru můj počítač rozchodí a bohužel i s lepší grafickou kartou to stálo za nic. Hra dost často lagovala a dropovala, byl jsem s toho velice zklamaný. I tak mě děj hry zaujal, že jsem na konec hru dohrál. Jelikož jsem prošel jen hlavní část, psát budu pouze o ní. Jak jsem psal děj je opět skvělí, sice mi stačili dvě věty abych poznal kdo je Arham Knight "Batmana znám velice dobře, nestřílejte do netopýra na hrudníku tam má největší pancíř ale střílejte do ramen" tempo a mise jsou výborné. Jak je všude zmíněno, batmobile hraje velký prim. Otázka je, jak moc je to dobře či špatné. Chápu vývojáře, že chtěli aby hra byla jiná od obou dílu ale nevím jestli je to pravé ořechové. Vylepšení dostali jak souboje, tak stealth. V soubojích i ve stealth akcí je větší množství nepřátel a druhů, plus mnoho nových vychytávek, zase oba hlavní rysy hry jsou excelentní. Graficky vypadaly oba předešlé díly dobře u Arkham Knight to mu není jinak a řekl bych, že je velký posun dál. Co ovšem zůstává stejný je dabing, luxusní záležitost, která doprovází batmana od prvního dílu. Jokerův hlas je něco výjimečného, nedokážu si představit, že by ve hře nebyl. A copak upištěná Harlay Quinn! Joker a Batman patří k sobě.

Tímto posledním odstavcem bych chtěl poděkovat portálu lokalizace.net za kvalitní překlad. Nebýt Vás, tak z hry mám velký kulový. Děkuji!!!

Verdikt: Jelikož jsem hru dohrál se sebezapřením díky neustálím lagům a propadům, nemohu byt objektivní, proto hru nebudu hodnotit. I tak si myslím, že svým předchůdcům určitě hanbu nedělá. Snad se mi jednou poštěstí a hru si zahraji ještě jednou a plynule.. --%

Edit: Stačilo dokoupit Ram a konečně jsem si mohl vychutnat celý děj hry, všechny vedlejší úkoly i Dlcéčka.
V hlavě jsem si sumíroval celou sérii a říkal jsem si, že tato trilogie je unikátní. Pak jsem se podíval na mé nejlépe hodnocené hry a ejhle ještě je tam Batman: Arkham Origins. Úplně jsem na tento díl zapomněl a oprávněně.. Teď zpětně bych Originu určitě nedal vysoké hodnocení, jediné co stojí záminku je DLC Batman: Arkham Origins - Cold, Cold Heart. Rocksteady a Batman je jediné správné spojení.

Jak jsem psal už výše hra vypadá parádně. Snímky ze hry jsou jedna báseň. Obzvlášť tomu pomáhá foto režim, který už je zabudovaný ve hře. Zvuk, dabing a atmosféra vše přesně dokreslují, jako v předešlých dílech od Rocksteady.
Jak píší nahoře souboje a stealth jdou v ruku v ruce minulým dílu, jen více vychytávek. Batmobile je tak trochu na sílu ale úplně špatný není. Chtělo ho využívat jen střídměji, což jsem si tak nějak naordinoval sám. Když hra vyloženě po mě nechtěla abych použil auto, tak jsem si vše odlétal sám. Gotham z výšky je krásné město.

I na podruhé mě hlavní děj bavil. Některé vedlejší úkoly byly slabší ale celkově to šlo. No z Riddlerových otazníčků jsem byl občas zoufalý, na poslední pět jsem použil YouTube. Co mi je záhadou jsou DLC už pro hlavní hru, tak mini příběhy. Tím mini myslím opravdu miniaturní, tři místnosti pro Harley Quinn, némlich pro Red Hooda a přitom bych si rád za tyto postavy zahrál mnohem víc. Za tyto DLC nemohli ani chtít peníze, ne? Kompletní edice to jistí. Nejpovedenější DLC je pro Batgirl.

Jelikož jsem splnil všechny výzvy mohl jsem si pustit nahrávky konverzace mezi jednotlivými padouchy, přečíst poznámky ke všem osobám a vše česky. Proto rád bych opět, zase, znovu chtěl poděkovat za češtinu portálu lokalizace.net muselo to dát neskutečnou práci. Děkuji!!

Verdikt 2.0: Na Batmanovi jsem vyrůstal, začal to Tim Burton a dokončil to Nolen. Filmy s Batmanem miluji, v poslední době jsem si oblíbil i animáky. To samé by se dalo říct o hrách s Batmanem.
Steam mi ukazuje 91h a to mluví za vše. 95%

Pro: Grafika, Dabing, Děj, Joker!!

Proti: Špatná optimalizace

+17 +18 −1