Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

J.U.L.I.A.: Among the Stars

  • PC 75
Zlaté české ručičky se opět projevily a vykouzlily krásnou adventuru. Je vidět, že point and click mechanika je trochu v pozadí a různé logické minihry hrají přinejmenším stejně důležitou roli. Dočkáme se napínavého zjišťování příběhu pomoci dobývání se do datapadů (i když je součástí celkem povedený deník, podobně jako u Stasis nebo Mean Streets doporučuji u počítače používat vlastní bloček). Ten využijete i v dalších poznámkách, týkajících se puzzlů či orientace ohledně příběhu. Z miniher mi nejoriginálnější přišel asi systém vylepšování svého robota, kdy dostanete podrobný návod na sestavení obvodu, jenže nedostanete všechny dílky a tak musíte přemýšlet, jak obvody zkrátit a přitom zachovat jejich funkcionalitu.

Ze začátku jsem měl trochu problém s příběhem, který neměl takový spád jako jsem byl zvyklý. Na konci mě také překvapily trochu neadekvátní reakce hrdinky v dialozích na odhalení příběhu, ale nakonec jsem byl spokojen. Hodně tomu pomáhá i příjemný britský dabing, překvapivě dobré animace/videa a příběh, co se vyhnul hlavním klišé. U interface je trošku náročnější se zorientovat (do konce hry jsem nezjistil, jak se mohu po návratu z interface vrátit na herní obrazovku bez toho, abych na planetu znovu přiletěl). Zamrzí, že u mnoha předmětů hrdinka komentuje pouze jednou a popis věci se nezmění (například zjistíte čí je mrtvola, ale popis se nezmění a když zapomenete o koho se jedná, tak už to nezjistíte).

Celkově jsem však nesmírně příjemně překvapen a hru bych doporučil všem. co mají rádi adventury z vlastního pohledu, putování po neznámých planetách a odkrývání příběhu ztracené posádky.

Pro: Putování po hvězdné soustavě, minihry/puzzle, příběh

Proti: Občas zmatečný interface, popis předmětů se nemění

+19