Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Matyáš • 28 let • ČR - kraj Olomoucký

Komentář

Přejít na komentáře

Spec Ops: The Line

  • PC 85
Hodnocení 8,5/10 , Splněné Achievementy 40 z 50 , Curator

Dubaj. Kdysi metropole bohatá na ropu se změnila na peklo na zemi, protože řada apokalyptických písečných bouří zpustošila ráj Středního východu a jeho dominantní památky.

Hratelnost? Naprostá klasika pro střílečky. Nepokouší se inovovat nebo zavádět nic nového. Pevná střelecká mechanika, skákáni, krytí i když mechanika krytí není tak dokonalá, házení granátů, boj z blízka. Zajímavý způsob, jak sprovodit protivníky ze světa, umožňuje střílet do oken nebo skleněných stropů a zasypat vaše nepřátele hromady písku. Účinek je působivý, ale tyto momenty jsou předurčené a mechanické, čímž se zbavuje jeho nepředvídatelnosti v boji, stejně tak jako skupina nepřátel stojící vedle červeného sudu :-D.
Můžete zde také přiřadit příkazy svým spolubojovníkům a zacílit nepřátele, tak aby na ně zaměřili palbu. Z tohoto hlediska je hra prostým průměrem.

Ale bez ohledu na to, jak uspokojivé je její hraní, je tu něco jiného na čem hra staví, čím je jedinečná. A to její příběh. Vyprávění usiluje o něco mnohem víc a z hry dělají silný zážitek.

Příběh nevýrazného vojenského střelce, odehrávajíc se v Dubaji, který byl pohlcen arabskou pouští a „Zatracený“ 33. prapor armády Spojených států, kteří byli posláni k evakuaci města, o kterém nebylo po několik měsíců ani vidu ani slechu. Evakuace byla neúspěchem a Dubaj byla označena jako země bez člověka, odříznuta od zbytku světa. To je přinejmenším do té doby, než byla vyslána nouzová zpráva od velitele praporu, plukovníka Johna Konrada. Aby vynutil vojenskou aktivitu.

Převezmete roli kapitána Martina Walkera z americké armády, který byl vyslán se svým dvoučlenným týmem, aby oblast prozkoumal a prozkoumal zdroj zprávy. Ale věci nejdou tak hladce, jak by se vám líbilo. Nejprve bojujete s povstalci ze Středního východu, ale jakmile najdete vojáky od 33, věci se brzy rychle začnou měnit. Najednou jste pod palbou jednotek USA a jedinou věcí, kterou můžete udělat, je vystřelit. Je to nepříjemné střílet své domnělé krajany, i když jako první zahájili palbu. Existují otázky bez odpovědí – nevíte, co se stalo nebo co dělala 33., a nyní je kosíte jednoho po druhém, protože je to jediný způsob, jak přežít. Tohle není žádná skupina beznadějných povstalců, ale uniformovaných vojáků USA, a to je zneklidňující. A dál už si to musíte zahrát sami :-)

8,5/10 pro boj s hrůzami války a s dopadem, který má na lidskou mysl, pro skvělou atmosféru. Za zmínku také stojí dost podařená hudba, často od známých interpretů.

P.S. ACH 40 z 50, k hře se jednou vrátím a dodělám na full, možná....
+17