Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Academia: School Simulator

28.01.2021
72
2 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Okrajová část města zoufale potřebuje novou školu. Starosta proto vyhlašuje výběrové řízení na zhotovitele stavby. Realizace projektu byla svěřena do rukou nám, tj. hráče. Máme znalosti, vhodný pozemek, odhodlání a schopnosti být u zrodu nové inovativní školy s denním studiem. Naším záměrem je poskytovat aktuální a relevantní vzdělání dle školského zákona. Vzdělávací instituce však musí splňovat určité podmínky funkčního, moderního a estetického prostředí.

Prvně je třeba udělat nějaké ty terénní úpravy, než položíme základní kámen. Dále musíme postavit několik uzavřených místností, z nichž každá se bude zaměřovat na něco jiného. K dispozici, kromě domovských tříd, by měla být též učebna počítačové techniky, ošetřovna, menza s výdejnou jídla, toalety (chlapecké, dívčí, genderově neutrální), knihovna, klubovny, zóna na svoz komunálního odpadu a uskladnění materiálu či šatny, resp. na míru vyrobené uzamykatelné skříňky, kam si může žák uložit své věci. Pamatováno by mělo být rovněž na nábytek (židle, stoly, lavice, lavičky, kartotéky...), pomůcky pro výuku a další doplňky, jakými jsou např. korkové nástěnky, odpadkové koše, tabule, nástěnné hodiny, dveře, WC kabinky, umyvadla, pisoáry atp. Stěžejní roli sehrává kupříkladu i školní zahrada (fontány, stromy, keře, květiny, sochy...) k trávení rekreační přestávky a odpoledne.

Výuka dnešní generace vyžaduje najmutí odborného, stabilního kolektivu pedagogických pracovníků, z kterých ustanovujeme třídní učitele. Těm musíme zřizovat tzv. oázy klidu (sborovnu, kabinet), v nichž dobíjejí baterky na další vyučování. Mimo učitelský sbor se na prestiži školy bude také podílet nepedagogický personál sestávající z kuchařek, údržbářů, zdravotních sestřiček anebo dělníků. Hledáme zkušené a dobře naladěné profesionály, kteří by nám pomohli vybudovat elitní centrum pro výchovu mladých nadějných studentů, jež poskytne startovací metu k budoucí profesní kariéře.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 85
Hodnocení 8,5/10 , Splněné Achievementy 90 z 99 , Curator

Tato hra je v lecčem podobná hře Prison Architect, nicméně se nestaráte o vězení s trestanci, ale o školu se studenty. Jediným rozdílem je tedy prostředí, protože grafika, herní systém, uživatelské rozhraní, budovy atd. nápadně připomínají PA, ačkoliv není obtížné čerpat nějaké paralely mezi veřejným vzděláním a uvězněním. :D
Nicméně se není se čemu divit, protože Ryan Sumo, umělec PA, spoluzakladatel Squeaky Wheel, je také tvůrcem Academie.

Na úvod jsem startoval jen s travnatým terénem a hrstkou dělníků, položil jsem první dlaždice, stavěl cihlové zdi a zónu pro učebny, kavárnu a kuchyň. Zpočátku jsem zapomněl dát na toalety záchody, i když to netrvalo dlouho, abych si všiml, že mí studenti stále běhají ven, aby chcali a srali v křoví. Traumata ze školního života začala!

Dále přidávám potřebné vybavení pro každou místnost: stoly a tabule, toalety a umyvadla, ledničky a pece, stoly a židle. Najímám zaměstnance: učitele, opatrovníky, kuchaře a několik dalších dělníků.

Děti chodí do školy a tráví čas nejen v klasických učebnách a počítačových laboratořích, ale mají k dispozici i klubové místnosti. Přitom všude dělají nepořádek, nechávají bordel ležet na chodbách, stěžují si, že mají hlad nebo se nudí. Nejvíce mají však hlad, neboť po několika dnech jsem si všiml, že děti sedí ve třídě a přemýšlejí o hamburgerech, pak jdou do jídelny a přemýšlejí o hamburgerech a pak se vrátí do třídy, kde přemýšlejí o hamburgerech. Dívám se na dítě sedící na toaletě. Jeho myšlenka je: hamburgery. Vypadá to, že moji kuchaři nevaří a venku se hromadí dodávky potravin. Vyhodím svůj kuchařský personál, nahradím je, ale každý ve škole stále myslí na hamburgery, aniž by je dostal. Nakonec zkontroluji Steam fóra, která říkají, že je to známá chyba, a restartování hry může pomoci. Jakmile to provedu, personál kuchyně kmitá, přinese jídlo, uvaří a servíruje. Děti se vracejí k přemýšlení o vědě a knihách! Také se můžete setkat s různými problémy jako šikana, záškoláctví, tajné chlastání či kouření na záchodech, a tak podobně.

Navzdory mým různým omylům zůstává moje škola z větší části zisková. Splnil jsem požadavky všech dostupných státních grantů a dotací.

Hra mě vskutku bavila, o tom svědčí odehraný čas, který překonal 50 hodin. Posbíral jsem 90% achievementů, věřil jsem si na 100%, ale hru bych musel hrát 4x více času, což už mi přijde až příliš.
+9