Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Celtic Kings: Rage of War

  • PC 70
Na keltské krále jsem narazil v jednom starším levelu kde byli jako plná hra. Hned na první pohled mě hra zaujala protože má kompletní lokalizaci a to včetně dabingu. Kampaň začínáte s maldým hrdinou Laraxem kterému teutoni zavraždily ženu a on se chce pomstít. Po cestě budete potkávát spousty postav, plnit úkoly či jen tak objevovat různé tajné cesty a podzemí. Ze začátku nemáte žádnou armádu, postupně se bez ní ale neobejdete a tak ji budete muset někde získat, obvykle za nějáký úkol. Hra má RPG prvky, hrdina se neustále zlepšuje, může nosit různé zbraně, amulety apod.

Krom kampaně jsou tu samozřejm také klasické bitvy kde začínáte se základnou (ve hře se nic nestaví, takže se můžete plně soustředit na boj) a máte za úkol zničit soupeře, ať už sám proti botům tak v multiplayeru. Dál ve hře naleznete různé další mapy se specifickými úkoly či mapy kde máte za úkol brnánit určitá místa apod.

Hrát lze za dva národy: Galy nebo Římany. Oba národy jsou vyvážené, římani jsou sice v základu silnější, galové se však můžou vycvičit na vyšší úroveň. Každá jednotka může získat nové úrovně bojem, buď cvičným nebo opravdovým. Na výcviku opravdu zaleží a zkušený voják může klidně porazit 5 nováčků stejné kategori. Jednotek je u každé strany asi 8 včetně bonusových (galové - viking, římani - liberát). Funkce jednotlivých budov jsou u každé strany taky trochu rozdílné, ale pokud umíte hrát za jednu stranu nebude vám druhá dělat problémy. Jednotky se řadí do oddílů, každý odíl má hrdinu kterého ovládáte vy a on pak dává příkazy ostatním vojákům. Pod každým hrdinou můžete mít max. 50 vojáků.

Graficky je hra velmi pěkná, zvuková stránka taky ujde. Jedna z největších chyb hry je ta, že obšas vojáci jen tak pobíhají a neví na koho nejdřív zaútočit. Dále pak vysoká obtížnost v kampani. Celtic Kings je pro mnoho lidí obyčejná či podprůměrná strategie, ale jilokož moc strategii nehraju tak asi proto se mi tak líbila.

Pro: RPG systém, grafika, výcvik jednotek, český dabing, hratelnost, multiplayer

+11