Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

XCOM: Enemy Unknown

  • PC 5
S odstupem času...
Jako kdyby to bylo včera co jsem se těšil jak malý kluk když jsem se dozvěděl, že vyjde nový X-COM po prvních tří částech (UFO: Enemy Unknown, X-COM: Terror from the Deep, X-COM Apocalypsse) kdy zábavnost hry doslova gradovala a dle mého skromného názoru 3tí část byla fakt super hodně se mi líbili boje ve městě a na něco podobný jsem se těšil taky v XCOM Enemy Unknown, ale přišla studená sprcha a já nevěděl jestli hraji nějakou "alfu" kterou ukradli začínajícím vývojářům anebo co to má být...
Čas plynul dál a moje nejhorší myšlenky se stávali skutečností, nejlepší série gamesek zastavil tento díl a to tak ohromným způsobem, že programátorům se ani z daleka nepovedlo ani len napodobit první dva díly.

Taktické mise bylo doslova zvěrstvo, to nemělo s taktikou nic společný, přišlo mi to jako hra dělaná pro dementi a ne pro komunitu X-COM. Nezáživný nepřátelé a totálně nereální průběh boje se podepsali pod to, že po první dni jsem hru vymazal. Na druhý den ráno si povídám to nemůže být pravda to se mi jenom zdálo zkusím to znova po dvou hodinách jsem se musel vyblejt na wc.
Taktika utrpěla takovým způsobem, že taktická mise by se neměla jmenovat taktická a druhou věc, která mi chyběla byli boje v Real-time jak jsem si je pamatoval z X-COM Apocalypsse tedy hra dostávala nový rozměr a rychlejší spád.
To byl ale jenom začátek, střety s UFEm byli ještě horší, arkanoid z 92 byl zábavnější jak vysílaní letadla (JENOM JEDNO) na UFÁ...

Moje hodnocení je jasné a to hlavně proto, že vývojári měli k dispozici finance, nápady, perfektní scenář a stačilo jenom udělat kopii první dvou dílů anebo zkusit napodobit Apocalypsse kde se bránilo jedno město, které bylo krásně v 3D a to by dovolovalo nádherný boje a taktiku v nové grafice, no nic z toho se nenaplnilo a hru hodnotím jako ukradený nápad kterého se 2K nemělo ani chytat. Nejhorší je, že aj další pokračování byli ještě horší a tupější.
A budu len doufat kdy se tohohle titulu chopí schopnější lidi a udělají pokračování které si první tři díly zaslouží...

Pro: Absolutně nic !!!!

Proti: Úplně vše !!! Nejvíce zpackaná hra posledních 20 let

-7 +7 −15