Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
 

Komentář

Přejít na komentáře

No Man's Sky

  • PC 25
Velké očekávání, skončilo velkou blamáží, zůstali jenom pláč a slzy...
No Man´s Sky dle trailerů, recenzí, doporučení je nejlepší pecka všech dob. Hodně velebeno je hlavně ně-konečné generování vesmíru, hvězd, planet atd... Už jsem myslel, že po Minecraftu uvidí světlo světa nová gamesa, která má generováno prostředí, ale...

Prvých 30 minut je zbrklých, nevíte o co jde, zkoušíte ten takzvaný crafting který je v podstatě klikání na obrázky. Nechci se k tomu vracet ale crafting u Minecraftu byl 100x zábavnější a měl hlavu a patu. Tohle nemá nic.
Dalších 30 minut zkoumáte "Atlas" a nové slova různých vesmírných ras. K čemu je to dobré jsem nepochopil ani po 3 hodinách hraní.
Když pochopíte tomu jak se to ovládá a co těžit, tak se po vesmíru dá pohybovat docela rychle, ale největší problém v hře je stále se opakované řešení nedostatku polí v inventáru. Je to až neskutečně otravné a soustavné zbavovaní se itemů které by se hodili jde fakt na nervy. Dokonce není možnost si ty itemy někde odložit, když je vyhodíte prostě zmiznou, ani nemají texturu, že by padli na zem anebo něco normálního. Celkově tažení a správa inventáru je totálně odfláknuté
Celá pointa hraní je dojít na planetu pojmenovat floru a zvířata, když uděláte většinu dostanete nevím od koho peníze, nevím proč a za co ale dostanete je. Ty peníze můžete použít na upgrading obleku anebo lodě, jsou ale nepomerně drahé např jedno místo v inventáru stojí 70 000.

Planety
První hodinu fungují no potom nastává hrozný stereotyp a generování různých majáků a domečků, které se na jedné planete opakují nekolikrát je hrozné. Dokonce se mi ne jednou stalo, že jsem potkal vygenerovanou stavbu a o krok dál bylo úplně to samé totální kopie.
Využití potenciálu "nehostinnosti planet" spad do koše, žádná radiace, žádní podchlazení i když to tam je, tak je to naprogramované, tak jako kdyby jste spěchali na vlak...
Nic přimyslené, nic vymazlené celkový dojem z hry je takový jako pračka na prachy. Zaujat trailerom podsunout nějakou slátaninu vypeckovat cenu na výši 60 € a doslova hráčům nasrat do rukou.

Hra ve finále je jako velmi nehotová alfa verze, kde v podstatě používáte nějaký engine, který generuje dokola to samí jenom s malými změnami a nad tým vším je nadsazená mapa vesmíru která vás naviguje do středu galaxie.

Jestli máte chuť na No Man´s Sky dejte od toho ruky co nejdále a v žádném případě to nekupujte za ty prachy co za to chtějí aj tak v konečném důsledku je hra jako single playerovka a žádné velké prvky MMRPG tady nejsou. 100x lepší hry jsou ze série X3

Pro: dobrý nápad

Proti: Je to nejhorší hra jakou jsem kdy hrál. Nedodělané, nepropracované, odfláknuté prostě hnus

+16 +22 −6