Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Heroes of Might and Magic V

  • PC 65
Legendární název Heroes of Might and Magic s číslem 5.
Právě jsem hru dohrál a mám neskutečně rozporuhodné pocity. Jestli to má člověk srovnávat s legendárním 3tím dílem, tak asi bych musel plakat. Nechci kritizovat hned ze začátku, grafika je fajn, hezká, živá. Dni docela odsýpají. Bojování je taky docela rychlé, ale ty "male" útoky hrdinů jsou trapné až otravné a v další fáze hry úplně zbytečné. Někdy jsem prostě útok hrdiny raději přeskočil, když jsem neměl možnost použít nějaké kouzlo.
Co mně neskutečně zklamalo je inventář a předměty, jak kdyby jsme se vrátili 5 let dozadu před třetí díl.
Hra má jenom 6 frakcí, co je také škoda, ale to nejhorší co brání tomu aby člověk nad tým strávil hodně hodin je, že základní hra obsahuje velmi málo map a aj tech málo map není dobrých. U většiny musíte hrát s předepsanou frakcí. Chvala bohu po laborování jsem objevil MapEditor v složce "Bin" a ten toho hodně zachrání. Ve hře mám také datadisk - Hammers of Fate, tak si nejsem jistý jestli je mapeditor součástí základní hry, ale asi ano.
Co se týče kampaně je hodně pomalá, repetativní, boje jsou dlouho se stejnou obtížností a k tomu hodně otravné výukové texty, fakt mi lezli krkem. Příběh kampaně taky nic moc a nezachránil ho ani český dabing, který není, že vyloženě zlý, ale ani dobrý.
Základní hru proto hodnotím jako nezajímavou a doufám, že dva datadisky s tým něco udělají.

verze hry: GOG 1,6

Pro: grafika, český dabing, MapEditor

Proti: malý inventár, málo předmětů, špatná kampaň, málo single aj multiplayerových map

+5 +7 −2