Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Fortnite

  • PC 65
Po dlouhé době jsem si tenhle "klenot" osahal a nech jsem se snažil o to víc, celý koncept toho "zábavního" gameplaye mně vůbec, ale fakt vůbec nechytl.

Abychom nekritizoval jak ženská pod vplyvem hormonů, vzpomenu aj pozitiva a to hlavně svižnost, častá aktualizace hry a skill-chtivost, kterou hra vyžaduje. Tým ty pozitiva končí a nastupuji negativa. Nevím co napsat na první negativní místo, protože těch negativ zasluhujících si první místo je více, ale bezesporu to největší mínus je free to play a celkové zaměření hry, které je vlastně magnet na totálně toxickou komunitu a tady slovo toxická vůbec nevystihuji kulturu, která se ve hře dá potkat, teda ne, že dá, ale nedá nepotkat!!! Koncept battle royale přitom není špatný nápad i když mně irituje to časové omezení, ale chápu, že musí nějak docílit toho aby vyčmoudili "kempérske" typy hráčů z úkrytu.

Další věci kterou ze hry dělají nehratelnou hru, jsou bugy, přidávání a odebírání epických OP předmětů anebo vybavení a hlavně děsný stereotyp a v tomhle případě ani nejde o to, že v podstatě děláte stále to samé dokola, ale stereotyp toho typu, že na mapu vám systém nadělí drtivou většinu pitomých hráčů a na stranu druhou pár takových, který by mohli jít rovno do profesionální ligy a který to hrají s takovým nasazením jak kdyby šlo doslova o život. To z hry dělá totálně nebalancovanou střílečku a brání návalu pozitivních pocitů z hraní anebo z vítězství, které je pro normálního hráče prakticky nedosažitelné.

Zajímavý koncept je možnost stavení, ale když jsem došel na to jak tenhle koncept využívají (zneužívají) profesionální hráči, který jsou schopny si dokola budovat obranu až do doby, když vyplýtváte všechny náboje a dojedete na to, že se snažíte stále dokola ničit tu protivníkovou stavbu.

V každém případě musím ocenit úspěch a popularitu a obrovskou herní a finanční základnu hry, které vděčím já osobně ne za dobrý herní zážitek, ale za to, že kluci z EPIC Games využívají své peníze z tyhle "pecky" na to aby konkurovali back-dooru Steamu a také jsem vděčný za dobré hry, které rozdávají zadarmo a konec konců jsem vděčný aj za to, že dokázali soustředit maximálně toxickou komunitu do jedné hry a o to je těch pičusů v jiných onlineovích hrách méně.

Ve všech směrech se hra stále vyvíjí a možná časem se posune někam dál, kde začně být zajímavá aj pro hráče který mají v hlavě mozek a ne hovná. Aj přes všechny negativa a oldschoolovou grafiku si dle mého hra zasluhuje minimálně 60% u mně má 65%

Pro: svižnost, vyžaduje herní skill a vědomosti ohledně mapy a aktualizace

Proti: toxická komunita, stereotyp, chybí pocit z vítězství, žádní hlubší záměr, nevybalancované míšení hráčů, zneužívání některých herních praktik

+10 +12 −2