Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Martin / 28 let / ČR - kraj Ústecký

Komentář

Přejít na komentáře

Shattered Planet

  • PC 25
Shattered planet jsem hrál jen asi hodnu a půl a nejsem si jistý, jestli mi něco uniklo nebo má tahle hra skutečně pouze tak jednoduché mechanismy. V zásadě jen vezmete klona a s ním procházíte náhodně generované mapy ve kterých klikáte na nepřátele a postupujete z jedné mapy do druhé. Hra jako taková přitom nemá pořádně co nabídnout. Herní mechanismy jsou nahrazeny oblíbenými pseudo rogue like prvky, kdy sice každá smrt vám sejme postavu, ale postupně získáváte suroviny, za které si své klony postupně posilujete a celý gameplay není tedy založen na schopnosti procházet skrze úrovně, jako spíš na nasbírání co nejvíce věcí a opětovném posílání dalších a dalších klonů. Neříkám, že tento prvek sám o sobě je špatný, ale v tomto případě byl využit velice nešťastně, jelikož hra kromě neustálého hledání nových předmětů a jednoduchého vylepšování vybavení neposkytuje nic dalšího. Například soubojový systém se skládá z pouhého klikání na nepřátele a vybavení postavy před bojem je založeno na dvou předmětech – helmy a zbraně + si můžete vzít i nějaké jednorázové předměty na léčení a zranění nepřítele. Tímhle ale celá hra končí a docela se tedy divím, že jsem u toho vůbec tak dlouho vydržel.

Osobně bych byl nejraději, kdyby se u tohohle typu her přestal používat název "Rogue like" a začal se používat například "Grinding simulator", který by byl přeci jen výstižnější ...
+10