Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
MsRepulsive • 30 let • Vsetín (ČR - kraj Zlínský)

Komentář

Přejít na komentáře

Downfall: Redux

  • PC 85
Herní výzva 2018 - 10. "Válka periferií"

The Cat Lady je jednou z mých nejoblíbenějších adventur vůbec. A jelikož jsem Downfall ve své době minula, počkala jsem si na redux verzi s už namlouvanými postavami. Je to technicky zmáknutá hra na jedničku? Ne. Má nízké rozlišení, se kterým nelze hnout? Ano. Lze hrát něčím jiným, než pouze na klávesnici? Ne. A jsem za to ráda, protože jsem ji tím pádem mohla zařadit do Herní výzvy 2018 do kategorie "Válka periferií" a spojit tak příjemné s užitečným. A ta atmosféra! Ta je opět skvělá. Ba ne, je jednou z nejlepších, co jsem ve hrách zažila. Hudební podkres i herní výkony hlasových herců skvělé. A příběh opět velmi poutavý.

Díky tomu, že už jsem si "prošla" The Cat Lady jsem potkala pár známých postav, a některé jsem viděla velmi ráda. Možná i proto jsem byla ze hry o něco nadšenější. A jestli vás napadá otázka, co tedy zahrát dřív, tak upřímně nevím. Oba příběhy mají to své, oba můžou zaujmout něčím jiným. U mě je to právě úvod kočičí lady, co mě na hře prvotně zaujalo a dostalo k dílům Harvester Games. A pozor, chystá se Lorelai, další podobně laděná temná adventura. Tu si taky nenechám ujít!

Ale zpátky k Downfallu. Je to komplikované. Dali by si na Facebooku do informací o vztahu Joe s Ivy. Ale ne, žertuju. Komplikované to přes to je. Joe se se svou manželkou snaží udobřit. Něco se v jejich vztahu změnilo, není s ní řeč a Joe, jako asi každý muž v tiché domácnosti netuší, co zase tak hrozného provedl. Jenže tady to bude všechno trochu jinak. Temnější, depresivnější.. a dál to rozvádět nehodlám. Protože tohle si musí člověk zahrát sám.

Pro: Atmosféra, herecké výkony, hudba, grafický styl, příběh, svět, zážitek ze hraní

Proti: Rozlišení, technické problémy

+16