Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Polda 6

  • PC 85
Hru jsem zhltl na jedno posezení jen s malými přestávkami na vykonání potřeb. Začal jsem v osm večer a někdy kolem tři čtvrtě na tři ráno ji dokončil. Rozhodně se mi to často nestává, že by mě některá hra chytla tolik, abych jí po hodině hraní nevypnul a nevrátil se k ní třeba až za týden. Už to je dobré měřítko, jak se hra povedla.

Hra je o poznání jednodušší, než ostatní díly série. Řadí se i k jednodušším v rámci žánru. Na druhou stranu to má taky své kouzlo, jelikož hra tím pádem má rychlejší tempo. Kdyby hra byla těžká, nejspíše by zabavila jen okrajovou část hráčů, které baví kreslit si poznámky, řešit další postup klidně i hodinu a celkově zápasit s obtížností. V dnešní době, když už nemám tolik času mi vyhovuje právě ta casual cesta, kterou si zvolil nový Polda. Minulé díly podle mne tak uvolněné nebyly (průser je, že v nich to určitě nebyl záměr autorů), jelikož jste se občas zasekli na něčem, co by vás nenapadlo ani za 2 hodiny, protože to úplně odporovalo lidskému rozumu. :) V novém Poldovi se to téměř úplně podařilo vymýtit a hru dokáže dohrát bez návodu určitě každý.

Velice se mi i líbí zobrazení aktivních míst, pixelhunting již díky tomu neexistuje. Poprvé jsem si tohoto prvku všiml v Poslovi smrti 2. Vítám i to, že hra vám jasně dá najevo, že teď je potřeba zkombinovat předměty z inventáře tím, že se v oblasti vyskytne stůl na odkládání. Zase to vymítilo další neduh série Polda - náhodné kombinování všech předmětů v kapse, protože jste nikdy nemohli čekat, co po vás hra bude chtít.

Dabing Luďka Soboty je opět skvělý a Martina Dejdara taky, i když daboval Dejdar více postav, dokázal ke každé vytvořit jiný hlas. U jejich hlášek jsem se smál často nahlas. U ostatních herců, hlavně Jiřího Mádla jsem byl zklamán, nepřišlo mi, že by se tolik snažili. Graficky hra exceluje, jenom snad na trhané animace jsem si musel chvíli zvykat. Pozadí herních obrazovek od Karla Kopice nemají chybu a do oddechové atmosféry této hry sedí.

Když to shrnu, tak hra za ty peníze stojí. Pokud ji chcete někomu darovat k Ježíšku, myslím že v klidu můžete. Já se bavil. Zdá se mi, že v Zima Software se poučili s chyb a Polda 6 je důstojný comeback. Podle mne i předčil své předchůdce. Nabízí se i jisté srovnání z filmového odvětví. Každý jistě zná filmovou sérii American Pie. Původní tři filmy vyšly v přibližně stejné době, jako předchozí díly Poldy. Jak ty filmy, tak i hry Polda jsou průměrné počiny, které buď někoho nadchly a někoho míjely obloukem. V obou případech přišel po 9 letech comeback. V případě American Pie se to povedlo a nový film předčil staré. V případě nového Poldy to ještě není jisté, ale já si myslím, že je to zrovna tak.

Pro: Grafické zpracování, dabing některých herců, tempo, scénář, hlášky, zlogičtění potupů

Proti: Animace, dabing "vedlejších" herců,

+13