Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Creaks

  • PC 70
 Herní výzva 2022 - 1. Novinky z domova 

Jak už jsem kdysi psal v mém komentu na Samorost 3, hry od Amanity nejsou úplně určeny pro mě. Když mi ale bylo na návštěvě u manželů Džumasových neustále opakováno, že tohle je něco jiného a že to zkrátka musím zkusit... poslal jsem je stejně do háje. Až ta zpropadená Herní výzva mě opět donutila hrát hry, co bych bez toho nikdy nepustil, takže přišla řada i na ty toliko opěvované Creaks.

Jak už je patrné z mého hodnocení, je to lepší než výše zmíněný Samorost 3, ale co si budem, zas taková perla to také nebyla. Příběh je jedno velké WTF, hledání hnusných obrazů mě štvalo celou dobu a kolem poloviny mě hra krutě nebavila - hlavně kvůli těm létajícím medúzám, které něž někam dopluly, tak to trvalo celou věčnost a když člověk missnul spínač a čekal znovu, tak to bylo o rozkousání klávesnice. Abych ale zase nebyl tak kritický, druhá polovina už mě bavila daleko víc a já si hru začal docela užívat.

Největším kladem je bezesporu nádherná ručně kreslená grafika. V každém pokoji jsem se kochal obrovským množstvím detailů a to je něco, co já prostě můžu ve velkém. I to ozvučení se mi nakonec líbilo. Takže ve výsledku celkem spokojenost, mohlo to být daleko horší. Ale i lepší... :-)

Pro: Detailní grafika; ozvučení; druhá polovina hry.

Proti: Sterotyp; medúzy; obrazy.

+17