Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Disney's DuckTales 2

  • PC 85
Druhý díl splňuje vše co se od pokračování v devadesátkách očekávalo. Opět se vydáváme se strýčkem Skrblíkem na honbu za pokladem, která nás provede řadou zajímavých lokací. Od pouště, přes hrad ve Skotsku po Bermudský trojúhelník - všechny části jsou zpracovány zajímavě a jedinečně. Největším problémem prvního dílu bylo nepohodlné používání hůlky jako pogo tyče. Zde již funguje podle modernějšího očekávání pouze stiskem jednoho tlačítka, což neuvěřitelně zlepšilo zážitek. Navíc je možné ji použít i na pár nových triků. Hra má podobný rozsah, ale úrovně jsou trochu komplexnější a obsahují více skrytých oblastí. Lze v nich najít například útržky map k pokladu.

Prozkoumávat jednotlivé úrovně je zábava a to i díky rozumnější obtížnosti. Žádná část není přehnaná, takže lze klidně procházet a zkoumat. Po každé úrovni lze navíc za získané peníze dokoupit životy nebo zdraví, což pomůže a dále motivuje ke kompletnějšímu procházení. Po tomto zjištění jsem procházel úrovně možná až zbytečně pomalu a pečlivě, přesto jsem neobjevil všechny tajné oblasti. Ani bossové nejsou nijak komplikovaní, jen dva jsem nedal na první pokus, zdaleka největší problémy dělal golem. Nakonec tedy dohráno bez přetáčení, pouze s ukládáním na začátku úrovní. Poprvé jsem se také odhodlal do režimu Boss rush a není to špatné. První pokus 18 minut, druhý 8 minut - není to úplně zlé a čas hodně kazí ten golem. Pro představu, jeho porážka zabrala 15 respektive 4 minuty, chtělo by to trochu potrénovat. Každopádně časy kolem minuty z vršku tabulky hodně obdivuji, ale takových pět minut by bylo po troše tréninku reálných. DuckTales 2 jsou mnohem vyváženější a lépe odladěný zážitek, který není problém si užít i bez dlouhých hodin trénování každé části. Za mě rozhodně nejpovedenější hra v Disney Afternoon Collection.
+16