Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Breath of Death VII

  • PC 75
Vypadá to jako JRPG, ale není to JRPG. K rozehrání tohoto titulu mě postrčil komentář od Tainaru a hra vlastně naplnila veškerá očekávání. Jde o poctu tradičním JRPG z éry SNESu a hra je také plná narážek na klasické tituly. To ale není omezené pouze na tyto starší tituly. Už samotný název odkazuje i na Final Fantasy VII. Samotná hratelnost je naprosto klasická. Postupně se dostanete až ke čtyřem postavám a každá má vlastní zaměření - výbavu a specifické dovednosti. Vzhledem k relativní krátkosti hry nabízí soubojový systém dostatek možností, ačkoliv si v pozdějších fázích na běžné nepřátele vystačíte jednoduchým útokem. Život se po každém boji doplní na maximum, včetně oživení, hlavní surovinou na taktizování je tady mana. Ta se doplňuje omezeně, ačkoliv lze její regeneraci postupně trochu zvýšit.

Každá lokace, včetně vnějšího světa, má omezený počet náhodných soubojů, které lze navíc kdykoliv vyvolat ručně. Není tak problém dungeony vyčistit a dále prozkoumávat v naprostém bezpečí. Také trénování postav v blízkosti města nebo save pointu je díky tomu bez problémové a celkem bezpečné. Boj je možné vyvolat i po vyčerpání limitu, takže není problém zvyšovat level dle libosti. Hru jsem kompletně dokončil na levelu 40 a to už byly veškeré lokace čisté.

Příběh točící se kolem civilizace nemrtvých je vtipný, plný narážek, ale nijak originální. Hra perfektně plní svou funkci a hráče tohoto žánru odmění, pokaždé mě objevené nějaké souvislosti potěšilo. Ani si netroufám odhadovat, co vše mi uniklo. Hratelnost je klasická a ničím nepřekvapí, ale zde to není vůbec na škodu. Kompletní dohrání, doufám že včetně projití každého koutu, za 12 hodin krásně odpovídá záměru. Fanouškům JRPG tak mohu hru rozhodně doporučit.
+22