Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Petr K. • 37 let • ČR - kraj Praha

Komentář

Přejít na komentáře

The Cycles: International Grand Prix Racing

  • PC 90
Accolade bývali něco jako Electronic Arts - vydávali hodně sportovních her a většinou ne špatné. The Cycles byla jedna z nich a byla to i druhá hra, kterou jsem v životě viděl a hrál.

Na úvodní obrazovce si vyberete buď trénink, jeden závod (včetně jednokolové kvalifikace) nebo šampionát, kde postupně projedete všech 15 tratí ve hře. Dále nastavení obtížnosti - to zrychlí soupeře při závodech, takže je nepředjedete o půl kola i s nejpomalejší motorkou. A pak už jen své jméno a počet kol při závodech. Jde nastavit až 99 kol, ale pochybuju, že by na to někdo měl nervy :-) No pak už jen výběr jedné ze tří motorek a hurá do akce.

Hra je bez problémů hratelná i dnes. Ovládání je trošku těžkopádnější, ale na to se dá rychle zvyknout. Tratě zhruba odpovídají reálným okruhům, ale samozřejmě po grafické stránce se hra nemění, pouze drobné rozdíly v pozadí, na které se při hraní stejně nesoustředíte. Potěší i drobné detaily, jako když trať vede do kopce, tak motorka nezrychluje, ba občas i zpomaluje. Nebo pokud během závodu některý z protivníků spadne, válí se v trávě až do konce závodu. Zvuk obstarával pc speaker a na jeho možnosti docela schopně, i když po delším hraní už to trochu lezlo na mozek.

Ke hře se občas vracím a i když zub času už se hodně podepsal, pořád se u ní dá strávit nějaká ta zábavná hodinka, například při překonávání vlastních traťových rekordů.

Pro: Možnosti nastavení, stále docela chytlavá hratelnost

Proti: Při delším hraní jednotvárnost, jednolité okolí tratě

+11