Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Jumas

Jumas

 

Komentář

Přejít na komentáře

Tom Clancy's Rainbow Six 3: Raven Shield

  • PC 80
FPS jsem naposledy hrál asi před dvěma lety, což je delší doba, než po jakou jsem zde na DH zaregistrován. Jednalo se o Vietcong 2 a poté, když už jsem hrál nějakou akční hru, upřednostnil jsem TPS. Když se loni pod vánočním stromečkem objevila hra Rainbow Six 3: Raven Shield, kterou jsem hrál poprvé a naposledy téměř ihned po jejím vydání, nepočítal jsem s tím, že si ji v nejbližší době zahraji. Nakonec ale zvítězila touha zavzpomínat na staré časy a následovala její instalace.

Mohl jsem si vzít až tři týmy o celkovém počtu až osmi lidí, se kterými budu jednu z patnácti misí plnit, ale já si vybíral vždy jen jeden čtyřčlenný tým, abych ho stíhal ovládat. Po několika misích jsem si z nabídky útočníků, odstřelovačů, pyrotechniků, elektrotechniků a průzkumníků s různou národností vždy vybíral už jen jedince, kteří se mi osvědčili v misích předchozích.

Grafickou stránku hry většinou nehodnotím, protože daleko důležitější je pro mě hratelnost, ale Raven Shield má kvalitní oboje a když jsem si zde nastavil všechny grafické prvky na maximum, tak mě překvapilo, jak krásně může vypadat FPS z roku 2003. Poznával jsem některé lokace z dřívějšího hraní a všímal si, že je zde kladen velký důraz na každý detail. Díky českým titulkům, které moje verze obsahovala, jsem si mohl náležitě užít i příběh, jenž jsem dříve tolik nevnímal.

Záporů hra moc nemá, ale nějaké se přece jen najdou. Občas se mi třeba stalo, že se některý člen z mého týmu zasekl o nějakou překážku a já byl najednou sám proti všem. To jsem většinou zjistil, až když mě zabili a při přepnutí na jiného člena týmu, jsem se objevil na místě, kde jsem byl před pěti minutami.

Původně jsem měl u hry o něco nižší hodnocení, ale po opětovném dohrání na mě zapůsobila tak, že jsem jej prostě musel zvýšit.

Pro: týmy, povolání jednotlivých členů, zbraně a ostatní vybavení, grafika, hratelnost

Proti: občasné seknutí člena týmu

+13