Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Jumas

Jumas

 

Komentář

Přejít na komentáře

Grand Theft Auto 2

  • PC 80
GTA 2 je první hrou z celé série, co jsem hrál a jak jsem po hraní jedničky zjistil, v pár věcech se od ní liší. Stále se zde vydělává skoro na všem od bouračky, přes přejíždění lidí až po odvoz auta do lisovny. Rozdíl je však v množství peněz, které za tyto úkony dostanete. Již se nejedná o tisíce, ale o desítky, maximálně stovky dolarů.

Protože však potřebujete pro dostání se do další čtvrti milion, tři miliony a pro dokončení celé hry pět milionů dolarů, musíte plnit úkoly pro gangy. Není to ale tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát, protože prací pro jeden gang si znepřátelíte druhý, takže musíte najít způsob, jakým udržíte rovnovážný stav.

Já jsem nejvíce peněz vydělával pomocí tanku, kterým jsem přejížděl auta na silnici. Honila mě sice při tom policie, ale jelikož mě z tanku nemohli vyndat, když jsem zrovna stál na některém z vybuchlých aut, nebyl to až takový problém.

Před policií se dalo utéct do nadzemky anebo přelakováním svého vozu (tank samozřejmě přelakovat nešel). Vozy šli navíc ještě vylepšit zabudováním zbraní nebo bomb, ale mým nejoblíbenějším vylepšením byl barel oleje, jenž jsem postupně vypouštěl na silnici v podobě olejových skvrn. Nejradši jsem tyto skvrny tvořil na nadjezdech, kdy ostatní auta, po najetí na skvrnu padala z nadjezdu buď na auta další anebo na nic netušící chodce.

Celá hra je navíc doplněna o nadabované hlášky, které neomrzí ani po opakovaném poslechu. Vedle klasických hlášek typu Wasted!, Busted! a Kill Frenzy! se zde vyskytuje jedna, která všechny hlášky díky zvláštní intonaci dabéra jasně převyšuje, a tou hláškou je Wipeout! (na odkazu čas 3:18).

Jediný zápor vidím, jak již zmiňují mnozí přede mnou, v systému ukládání. Nejen že uložení stojí nehorázné množství peněz, ale navíc lze provést jen na jednom místě v každé čtvrti. Když ale pominu tento neduh a přihlédnu k faktu, že GTA 2 už je stejně jako jednička zadarmo, nezbývá mi nic jiného než hru doporučit těm, kteří ji ještě nehráli.

Pro: intro, některé mise, tank, nadzemka, vylepšování aut, hlášky, nyní již freeware

Proti: systém ukládání

+17