Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Might & Magic Heroes VII

  • PC 90
Už v roce 1995 jsem hrál první díl této skvělé strategie a ihned se ze mě stal fanoušek tahových strategií a hlavně této série... Kromě 4 dílu jsme hrál vše a VII díl je více než důstojným zakončením série.

Zrovna jsem podruhé dohrál celou kampaň na vysokou obtížnost a VII patří určitě k nejlepším dílům celé série.

Grafika je pěkná, přehledná, doplněná moc pěknými animacemi. Příběh je tentokrát vytvořen z vyprávění poradců krále Ivana, který stojí před velkým rozhodnutím, každý z poradců (zástupce jedné rasy) mu vypráví svůj příběh a tak si vyzkoušíte hru za všechny rasy. Každá rasa má samozřejmě své hrdiny, hrady, jednotky a speciální vlastnosti, to je prostě klasika :-) Svoje hrdiny si můžete samozřejmě vylepšovat a rozhodovat se jakým směrem a na jakou vlastnost budou zaměřeny.

Celkově je hra retro návrat ke kořenům, co se herní mechaniky týče (a to je dobře) nejsou zde žádné zbytečnosti, ale zároveň jsou zde věci které citelně chyběli v prvních dílech.

Hra je dobře optimalizovaná a vyladěná a nejsou v ní žádné bugy!
Hra obsahuje jen krátký tutoriál, ale je v něm vysvětleno vše zásadního.
Vývojáři mysleli i na to aby hráč nemusel dlouho čekat na tahy AI a tak jdou v nastavení zrychlit až na 800% :-) což se u velkých map s hodně protivníky určitě hodilo.

Co mi asi jako jediné, ale zároveň nejvíce vadilo je slabá obtížnost a inteligence protivníka, díky tomu je i na vysokou obtížnost hra dost lehká a bez potíží jí zvládne i začátečník.

Pro: hratelnost, zábavnost, grafika, příběh, návrat ke kořenům v herní mechanice

Proti: i na vysokou obtížnost moc lehké

+9 +10 −1