Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Martin Javůrek • 36 let • Student • Praha 3 (ČR - kraj Praha)

Komentář

Přejít na komentáře

Dungeon Keeper

  • PC 100
Na Dungeon Keeperu oceňuji především jeho originalitu a jedinečnost. Zlo zde nemá pouze formu boje proti dobru, keeper a monstra kobky jsou zlí ve své podstatě a podle toho se i chovají. Keeper musí hledat slabiny nepřátel, zákeřně je vyvražďovat, umisťovat pastě, mučit zajatce. to prostupuje celou hrou. Čím zákeřnější chování, tím větší úspěch. Monstra taktéž, oni jsou tady sami za sebe, mají svoje specifické chování a klidně se mohou obrátit proti ostatním a proti keeperovi, stačí aby byli nespokojení.
Každá místnost má svoji specifickou funkci a při absenci některých místeností se zcela mění styl hry. To samé platí o pastech, kouzlech a především o monstrech. Každý level je také koncipován jinak, ať už nepřáteli, nebo prostorem. S postupující levely to není jen o zvyšování obtížnosti, ale každý nový level je jiný než předchozí a na hráče čeká překvapení. Hráč se musí přizpůbosbit a využít prostředí ke svému prospěchu, když bude hnán pouze svou vizí perfektní kobky, se zlou potáže. Ale musí si i dávat pozor na to, co dělá. Chvíle nepozornosti a může prohrát. Velice kladně hodnotím možnost najet ukazatelem na neznámé místo a poslouchat. Takto se lze vyhnout mnoha nebezpečným soubojům, nebo naopak právě najít to, co je potřeba najít.
Není dán přesný postup na vítězství, existuje mnoho možností, jak lze každý level dohrát, závisí to na vaši fantasii. Fantasie, logické a tvůrčí myšlení, zákeřnost a ostražitost, to z vás dělá dobrého stratéga a dobrého keepera. Nutí to hráče přemýšlet.
Dále bych zmínil možnost převtělit se do jakéhokoliv monstra a plně ho ovládat. Kromě strategie má DK v sobě tedy i first-person akci. Rozmanitý repertoár kouzel a pastí, jedinečnost každého monstra. Hra exceluje i v hudbě, zvucích, namluvení mentora a grafice. Velice kvalitní temná hudba od Russella Shawa podtrhává vynikající atmosféru, kterou Dungeon Keeper rozhodně má.

Nenapadá mě jediná věc, kterou bych mohl DK vytknout. Takhle já si představuji kvalitní real-time strategii a nemohu dát ani o fous méně než 100%, zaslouží si to.
+23