Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Martin Javůrek / 32 let / Student / Praha 3 (ČR - kraj Praha)

Profil

Platformy:
Atari 2600
Sega Master System
Sega Mega Drive
PC (od roku 2000)

Oblíbený žánr:
RPG, strategie

Neoblíbený žánr:
Sportovní hry, simulátory

První hra:
Těžko říci, která byla první, na Atari jich bylo najednou celá řada a u většiny si z nich nepamatuji název, nebo si je nevybavuji vůbec. Ale hra, kterou si živě vybavuji, a vím i název, je Pitfall (původní verze 1982).

První PC hra:
Dungeon keeper. Zakoupil jsem ji dokonce o pár měsíců dříve než jsem dostal první PC. Hrál jsem demo u kamaráda a o koupi jsem byl plně přesvědčen, žádné jiné demo na mě nikdy tak nezapůsobilo.Poznámky k mému hodnocení:
- Originalita je velmi zvláštní faktor. Může hru vynést hodně vysoko, nebo také nemusí. Když je hra originální se zajímavým nápadem, ale má mnoho chyb, nedodělávky a není příliš propracovaná, může mít i přesto relativně slušné hodnocení. Pokud je originalita jen marnou snahou odlišit se od ostatních her bez nějaké zajímavé myšlenky, hodnocení to nijak nezlepší.
- Vždy hodnotím s ohledem na rok vydání a vlivu na další vývoj daného žánru (pokud jsem si toho vlivu vědom).
- Datadisky vždy hodnotím vzhledem k původní hře. Další díly hry hodnotím buď zvlášť, pokud jsem předchůdce nehrál, jinak s ohledem na předchůdce.
- Grafika může přinést kladné body, pokud je propracovaná a na svoji dobu nadprůměrná, nebo přímo zlomová, jinak má malý vliv.
- Zvlášť důležité je pro mne namluvení postav, za kvalitní voice acting neváhám zvyšovat hodnocení (netýká se her, kde se nemluví). To samé platí i o hudbě.
- Hry hodnotím vzhledem k jejich žánru.
- Kvalitní, propracovaný a částečně skrytý příběh je jedním z hlavních hodnotících faktorů.