Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Martin Lysý • 25 let • Nihilistický dispečer • Plzeň (ČR - kraj Plzeňský)

Komentář

Přejít na komentáře

Terraria

  • PC 100
Tuto hru hraji přes 2 roky a rozhodně toho nelituji. Hra mě chytla a nepustila, pamatuji si jak jsem se bavil s kamarády na serveru, stavěl epicke momumentální stavby a nebo se prostě poflakoval po mapě a trolil spoluhráče. Lidi kteří řeknou že to je jen minecraft v 2D a že to je jen laciná kopie doporučuji aby si terrarii alespoň zkusily. protože když se zeptám lidí kteří znají a hráli terrarii i minecraft vždy řeknou že terrarie je lepší a zábavnější (zvlášť po vydání verze 1.2 kdy se hra velice změnila k lepšímu).

Po grafické a systémové stránce je hra velice zajímavá, Grafika má svůj osobitý pixelovitý styl kterej na mě dělá retro dojem (Každý bod ve hře má 2x2 pixelů na monitoru) a dá se s ním nejrůzněji experimentovat a zkoušet co jak bude ve vašich stavbách vypadat. Hudební doprovod bych si nedokázal k této hře představit jinej než ten původní kterej k tý hře prostě sedne. Svět ve kterém hraji se generuje tak že mě vždy překvapí nějakou pastičkou (vždy když aktivuji TNT se leknu jak prase :D) nebo záludným dobrodružstvím, RPG systém není nijak složitý ale je jednoduchý a primitivní což je pro mě plus.

Herně je hra někdy až moc bojová a nedá vám odpočinout jelikož se nepřátele spawnují mimo váš dohled neustále a někdy je to dost otravné (viz. zombie nebo naběhávající havěť do vaší jámy ve které si kopete rudu). Singleplayer jsem hrál ve stylu: natěž, vyrob, najdi, ulov, vylepši... a časem vás omrzí pokud jste ale kreativní můžete si hru slušně prodloužit stavbou, záleží jen na vaší fantazii.
Multiplayer je ale uplně něco jiného než singleplayer, hrát společně s přáteli je mnohem zábavnější (obzvlášť když vám někdo vyplní dům rudou kterou nemůžete vykopat:), také mě potěší když mi někdo pochválí mé stavby na serveru jako např: Létající město v oblacích (žádná inspirace bioschockem), Sopka s tajným vchodem do podzemního sídla nebo obří akvarium.

Na závěr bych chtěl říct že je škoda že terraria není tak známa mezi hráči a nevěnuje se jí tolik pozornosti jako jiným hrám.

Pro: Grafika, multiplayer, herní systém, otevřenost, kreativnost a akčnost, HW náročnost a její velikost.

Proti: Otravnost nepřátel a někdy mírny stereotyp.

+16 +17 −1