Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Bernard Dean • Ostrava (ČR - kraj Moravskoslezský)

Komentář

Přejít na komentáře

Mafia: The City of Lost Heaven

  • PC 100
Zahrát si Mafii znovu, po sedmi letech, nebyl dobrý nápad. Její třetí dohrání jsem si spíše protrpěl a zkazil si tak vzpomínky na hru, kterou jsem měl donedávna za jednu z nejlepších vůbec.

Samotná prezentace gangsterského světa je stále na vysoké úrovni. Stylový soundtrack, video-sekvence a atmosféra jsou stále nepřekonané, spolu s jízdním modelem a příběhem, který dokáže udržet hráče u monitoru.

Největší problém - umělá inteligence. Doprava ve městě se "jakoby" řídí dle pravidel, ale když se podle nich chci chvíli řídit, narazím. Auta se zasekávají v nestandardních situacích na křižovatkách, odbočování se žádnými pravidly neřídí, že si to někdo zaparkuje uprostřed silnice je častá kratochvíle. Parťáci jsou taky strašní hlupáci skákající do rány všem, zasekávají se, pletou se do cesty jak jen můžou. Pronásledování se stalo mojí noční můrou, protože pronásledovaný to často nasype do domu, o který se zasekne. Jindy se sekne na křižovatce nebo se vykosí někde po cestě. Nahánění Franka, Morelova bratra nebo jen sledovačka vlastních, to jsou skutečně chuťovky.

Některé mise se nedají plnit selským rozumem, ale je potřeba nejprve zjistit, jak si to tady autoři naplánovali a zkusit to krkolomně dle nich. Při pátém opakování nakládačky beden s "doutníky" jsem ztratil nervy a rozhodl jsem se rozjezdit celé přístaviště, protože i když přesně vím, co dělat, stane se nepředvídatelná situace (někomu jebne bugem v palici a začne po mě střílet, i když k tomu nemá důvod), která mi překazí moje úsilí.

Tenkrát se to dalo vydržet, dneska je to něco, co neodpouštím. Neustále srovnávaná Mafia s čímkoli novým už nestačí s dechem a ve skutečnosti se na konkurenci nedotahuje tak, jak to často prezentují zaslepení fandové hry. To ale není problém jen Mafie... má cenu hrát staré hry a kazit si vzpomínky?
+26 +30 −4