Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Karel Musil / 34 let / Supporter/QA / Wien (Zahraničí)

Komentář

Přejít na komentáře

Polda, aneb s poctivostí nejdřív pojdeš

  • PC 75
Poldu jsem hrál už před pár lety (i tak to bylo hodně dlouho po vydání) a už tehdy se mi dost líbil. Nyní, když mám v paměti první Horké léto, aneb Majer v akci a pro srovnání jsem si Poldu zopakoval, musím říct, že se mi líbí ještě víc. Na rozdíl od Horkého léta mě hra nezačala nudit ve dvou třetinách, ale udržela si mě až do konce. Pankrác je daleko propracovanější postava než Honza Majer a Polda přehledem vyhrává i ostatními charaktery, kterých je ostatně daleko víc než těch na ne-tak-pustém ostrově, že. Hře také daleko více prospívá přítomnost většího množství dabérů (zvláště pro Pavla Pípala a Petru Hanžlíkovou mám obrovskou slabost) a přestože obsahuje více potenciálně zákysových míst, zároveň to vyvažuje i pro mně lepším humorem. I když rozhovor se dvěma důchodci je na hranici snesitelnosti. A co víc, hra si dělá legraci sama ze sebe.

S hudbou to v prvním Poldovi valné není, ale na rozdíl od takové Mise Quadam se to rozhodně dá vydržet.

PS, znáte nějakou jinou hru, kde si to můžete rozdat s Larou... nebo spíš její ségrou? ;)

A jako obvykle credits (tentokrát je doporučuji shlédnout všem, dozvíte se něco o historii projektu i několik rýpnutí (třeba do Microsoftu nebo Ilusion Softworks). - Zajímavosti
+12 +13 −1