Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

Heroes of Might and Magic IV

  • PC 95
Ke hře Heroes IV jsem se dostal snad jako každý po dlouhém hraní královských Heroes III, hru jsem znechuceně odložil. Asi po roce jsem si v nějaké akci koupil originál a dal hře znovu šanci. Heroes IV mne neskutečně chytl a začal bavit. Směr, jakým se tato hra pustila byl skvělý. S postupem času jsem velice rád, že hra pouze nepřevzala osvědčené mechanismy z trojky a nedala je do nové grafiky, jak se to často děje. Zapojení hrdiny do boje beru jako veliké plus. Rozšíření o nové skilly a překopaný vývoj postavy byl taktéž parádní. Minusem bylo snížení počtu jednotek a nemožnost jejich upgradu, toto ale vynahradil fakt , že naprosto každá jednotka měla své specifikace (kostlivec odolnost proti střelám, tygr útočil vždy jako první atd....). Další výtka bylo spojení hradu Nekropole a Inferna v jedno.
Bohužel mnoho lidí změny nevydýchalo a hra nebyla vřele přijata, škoda pro ostatní ,kteří nad ní ohrnuli nos, pro mne je tato hra spolu s HoMaM III králem fantasy tahovek a stále se k ní rád vracím.

Pro: Nový směr hry, schopnosti jednotek, více skillů, propracovanější vývoj postavy, soundtrack

Proti: Méně hradů, výstavba měst byla hezčí a atmosféritější v HoMaM III

+22 +23 −1