Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
pravidelně nestudující student • ČR - kraj Pardubický

Komentář

Přejít na komentáře

Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers

  • PC 75
První hra, která je opravdu hodna názvu Magic: The Gathering. Zachycuje dobře atmosféru i prostředí, v kterém se většina hráčů této hry chce pohybovat. Od volitelného prostředí menu i stolů (dle barevné příslušnosti:)) až po slušný počet balíčků všeho druhu. Bohužel jsou přednastavené a nemůžete s nimi prakticky hýbat (pouze odhalujete další karty v kampani). Je jasně cítit, že hra je cílená na nové potažmo začínají pole hráčů, kteří nepamatují Tempest ani Alphu. V tomto případě je hra zvládnutá naprosto skvěle, protože vysvětluje, dává hráči přehled o všem, co se děje a až na pár drobností nabízí dobrý opening pro budoucího hráče. Zkušený hráč tu nebude mít ani na nejvyšší obtížnost větší problém a maximálně si odzkouší různé balíčky (Relics of Doom :-P). Umělá inteligence není špatná, ale hraje poměrně při zemi, často špatně brání a netaktizuje (ani na ni nemá vliv, jestli máte zataplé landy nebo ne, v podstatě neřeší "co můžete držet v ruce").

Je hrozná škoda, že i přes počet karet v balíčcích neobsahuje hra databázi karet, která by mohla z této "rookie" ochutnávky skutečného potenciálu udělat hru, na kterou by člověk nezapomněl a vracel by se k ní velmi, opravdu velmi často. Znamená to čekání na pokračování nebo snad na datadisk? Nezlobil bych se, protože možnosti tu jsou, audio-vizuální ztvárnění hry nemá chybu a počítačové hry jsou pro značku M:TG stále zajímavým, ale neprozkoumaným místem.

Pro: Grafika a provedení, "tvořeno pro začátečníky", slušné balíčky, rozšíření přes stažitelný obsah

Proti: "tvořeno pro začátečníky", pouze připravené balíčky, bez databáze karet, občasný bug AI

+6