Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Radek Marcin • 37 let • p(r)odavač sluchátek na www.audigo.cz :-) • Brno (ČR - kraj Jihomoravský)

Komentář

Přejít na komentáře

Pohádka o Mrazíkovi, Ivanovi a Nastěnce

  • PC 65
Orig/ Grafika 6/10 Hudba 6/10 Hratelnost 9/10 Zábavnost 5/10

Konečně!

Ptáte se co? No konečně jsem letos dohrál první hru. Dobře, slibuji, že to příští rok napravím. Tentokrát však padla volba na Pohádku o Mrazíkovi. Je to kreslená 2D adventura u níž není potřeba mít kdovíjak nahráno. Je jednoduchá, hráče navádí pomocí dialogů a tak jsem si ji střihnul bez návodu.

Začínáte za Nastěnku a v průběhu hry si nadvakrát prohodíte postavy Ivana a Nastěnky. Hrajte tedy za dvě postavy. Docela zajímavý prvek, řekl bych. Hra dost věrně kopíruje všem známí film a tak pro ty co jej viděli, nebude složité se v prostředí a v příběhu orientovat. Sice v průběhu narazíte na nové, neokoukané postavy a neznámá prostředí, ale zde to vesměs vše funguje jen za účelem natáhnout hru. Ta je i tak dost krátká a nezabere vám víc než 5 hodin.

A přesto-že je tak krátká a jednoduchá, měl jsem trošku problém u ní vydržet. Upřímně? V poslední třetině (hlavně ve hře za Nastěnku) jsem se docela nudil. Zde mi to jevíc přišlo natahované a dostavil se efekt "o slepičce a kohoutkovi". To znamená, že jedna postava po vás něco chtěla, vy jste museli jít za druhou postavou a ta za nějakou věc pro vás potřebnou taky něco chtěla. No a takhle jste obešli řekněme 5 postav, jen aby jste ve výsledku splnili jednoduchý úkol.

Prostě docela otrva na adventuru, která nestojí na vtipných dialozích jako série Polda, nedá se v ní urychlit chození a navíc neoslní ničím novým. Nadruhou stranu docela osloví příjemným dabingem, který se opravdu povedl. Dialogy, které pěkně kopírují příběh pohádky no a ani videosekvence posunující příběh nejsou k zahození. Nekdy jsem měl pocit, že jich je víc než samotných úkolů.

Abych to shrnul: Pohádka je vhodná spíše mladším hráčům pro svoji jednoduchost a mírumilovnost. Starší hráče moc nenadchne a po technické stránce dnes už zřejmě ničím neohromí. Přesto to není špatná hra a rád jsem si ji zahrál.

Hru jsem začal hrát: 20.10.2008
Strávil jsem u ní: 5 hodin a 15 minut

Pro: Příběh, hudba, dialogy a především dabing

Proti: Animace postav je slabší, atmosférou a zpracováním neoslní

+30