Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Radek Marcin • 37 let • p(r)odavač sluchátek na www.audigo.cz :-) • Brno (ČR - kraj Jihomoravský)

Komentář

Přejít na komentáře

Plants vs. Zombies

  • PC 95
PC DVD img/ Grafika 9/10 Hudba 9/10 Hratelnost 10/10 Zábavnost 10/10

Často se vrhnu po hlavě do hry, která mi vůbec nic neříká. Málokdy u ní vydržím déle než dvě tři hodinky, ale v tomto případě mě hra natolik chytla, že jsem u ní strávil nejeden večer. Jediné mé přání bylo, aby jen tak neskončila, protože se zdálo, že to nebude hra na dlouho. Opak byl však pravdou a já hru dohrál až dnes. Tedy ne, že bych ji hrál v kuse, ale s mým tempem mě tato hra vydržela 9 měsíců, což je výsledek opravdu nečekaný. Však schválně se potom podívejte dolů kolik jsem u hry strávil čistého času.

Ze začátku jsem se těšil, jak budu jeden z prvních, který o této hře napíše. Připravoval jsem si jak budu vychvalovat a představovat jednotlivé míse, nepřátele, prostředí, možnosti nákupu nových předmětů apd. Třebas ze začátku mě velmi překvapil koncept na bázi tower defense známého z Warcraftu. I zde stavíte různorodé věže, celkem jich je na výběr 50. Každá má jinou funkci a je vhodnější na jiný typ nepřátel. Nepřátele zde představují zástupy zombíků. A v tuto chvíli jsem si říkal jaký je to úlet, aby proti sobě bojovali rostliny a zahnívající kamarádi. Originální, ale neuvěřitelně chytlavé a zábavné. Raději jsem hrál tohle než cokoliv jiného.

Na výběr máte standardní kampaň kde se postupně dostáváte z jednoho levelu do druhého, máte větší výběr věží a proti vám jdou stále silnější a stále větší zástup nepřítel. Další možností je 20 mini her, kdy každá je opravdu jiná, nic se tady neopakuje a postupně udoláváte jednu za druhou. V poslední vás čeká velmi težky souboj s bosem. Souběžně můžete hrát tzv. Puzzle. Pod tímto názvem s skrývají dvě kampaně po deseti kolech, kde v jedné z kampaní máte na ploše rozházeny pouze džbány a nevidíte co je v nich. V některých jsou věže a v jiných zombíci a teď musíte hodně taktizovat a zkoušet aby jste měli správně rozestavěné věže a nestalo se vám to, že v jednu chvíli na vás půjde moc soupeřů. Takže tady je taktika na místě. Jedná se asi o nejzábavnější část cele hry. Druhá kampaň je úplně naruby oproti tomu o co se snažíte v celé hře. Zde totiž VY nakupujete zombíky a posíláteje je proti věžím. Řekl bych že tato kampaň je ještě težší, protože rozpočet je omezený a musíte vhodně taktizovat, aby jste vyhráli. V neposlední řadě je tady Survivar, který má 10 kol a jedno závěrečné, kde se na vás valí neustávající množství protivníků a rozdíl mezi jinými kampaněmi je, že jedno kolo se skládá z deseti "zastávek" kdy vždy můžete obměnit svoji sestavu věží" Zde totiž vám vše zůstává zachované, tedy rozmístění věží i počet "peněz" a jakmile si vyberete potřebné věže, hra se zase spustí a vy pokračujete.

A jestli by vám ani tohle nestačilo. Ještě tu je Zen Garden, kde si můžete pěstovat kytičky a z nich potom získávat peníze. Zde platí, že zahradničení ještě nikdy nebylo zábavnější. Je trošku škoda, že hra je v poslední třetině celkem unavující. A především rapidně roste její obtížnost, takže vás v posledních levelech čeká opravdu velká výzva.

Těžko vytvářet za loňský rok žebříček nejlepších her, když jsem jich dohrál pár, ale pokud bych ho měl vytvořit, tak hra Plants vs. Zombies by patřila na přední příčky tohoto žebříčku. Je velmi originální, neuvěřitelně zábavná, vydrží na mnoho večerů a jistě vás i pobaví svým humorem. Mohu vřele doporučit.

Hru jsem začal hrát: 11.5.2009
U hry jsem strávil: 27 hodin a 35 minut

Pro: Hezká grafika, dobrá hudba, chytlavá a originální zábava

Proti: hodně náročné na čas :-)

+23