Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
David Müller / ČR - kraj Praha

Komentář

Přejít na komentáře

F1 2010

  • PC 80
F1 2010 je pro mě dalším herním překvapením v tomto roce. V poslední době jsem sice závodní hry na PC platformě trošku "zavrhl", ale tento titul je jen důkazem toho, že jsem k tomu neměl důvod.

Již při prvním spuštění jsem si nemohl nevzpomenout na úspěšný Race Driver: GRID, který mi F1 připomněla hlavně hudbou a prostředím. Když už jsem u toho soundtracku, tak musím podotknout, že ten je vybrán velice dobře, hodně se ke hře hodí, navozuje jakousi soutěžní atmosféru a nevnucuje se vám.

Grafika je na svou dobu řekl bych spíše na průměrné úrovni. Tím rozhodně nechci říct, že by byla špatná, naopak je propracovaná celkem do detailů. Například pokud vjedete mimo trať do písku, tak vám chvilku na kolech zůstanou kamínky a vůz ten je na nějákou dobu trošku hůře ovladatelný.

Mile mě překvapila také úroveň obtížnosti. I, když si ze začátku zvolíte tu nejlehčí, tak stejně začnete u týmu jako například Lotus, Virgin, nebo Sauber a budete mít určitý úkol do konce sezóny (třeba skončit jako 20.) a závody budete končit na nějákém tom 15. místě nejlépe.

Ale i zde jsem našel nějáké ty zápory. Jako první bych jmenoval snad nutnost připojení k Windows Live, bez kterého si neuložíte ani hru. Nadále mi ve hře chybí safety car, který jsem čekal při větších bouračkách. V neposlední řadě jsem také nenašel možnost přenastavení ovládání.

Pro: Grafika, všechny licencované týmy ze sezóny 2010, obtížnost

Proti: Chybějící safety car, nutnost připojení GfWL, nemožnost přenastavit ovládání

+14