Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Pavel Novák • 28 let • Třebíč (ČR - kraj Vysočina)

Komentář

Přejít na komentáře

The Elder Scrolls III: Morrowind

  • PC 85
Když si vzpomenu na své staré dobré časy, když jsem se s touto hrou setkal poprvé, tak se mi vybaví skvělé zážitky. Ty mé začátky. Jak se dostanu do Balmory? Kde je Arrille (Obchodník v Seyda Neen)? Jak si vylepším zbraně? Jak zabiju tu krysu? Tak takhle jsem nějak otravoval staršího bráchu, který měl tu hru již dohranou. Byla nějaká doba, než jsem tu hru naučil, ale nakonec se zadařilo a se svým temným elfem jdu za dobrodružstvím.

Nyní ale ke hře. Většina věcí zde již byla řečena, takže vypíchnu jen své dojmy. Když jsem se poprvé dostal ke hře, tak mě nadchnul ten velký svět, který se přede mnou zjevil. Tolik míst, tolik možností. Na tu dobu hra vypadá skvěle. Prostě jsem byl nadšen v té době, což už v dnešní době může být trošku problém. Celou hru vám běží i skvělý soundtrack ve hře, který mě občas i napoví. Jak si tak cestuju a najednou začne hrát hudba, že na vás někdo útočí a já se dívám a nikde nikoho nevidím. No a co se nestane? Cliff Racer z vršku a málem infarkt.

A zrovna Cliff Racer je opravdu jedna z potvor, která mi ve hře strašně vadila, neustále na vás útočí. Zabijete jednoho a rázem vám nad vaší hlavou krouží další. Kolikrát v mém případě jsem se musel dívat nad sebe, kdy už konečně bude dole, ale naštěstí jsem svým lukem většinou čekat nemusel.

Co tu ale většina lidí zmínila a já musím souhlasit je nepřehledný deník. Je pravda, že si ho můžete seřadit,, ale většina lidí se v něm zkrátka nevyznalo a to byl bohužel i můj případ. Plníte nějaký quest, uděláte ho, pak se podíváte do deníku a nevíte, kudy kam.

Úkoly mi nevadily i přesto, že se často opakovaly. Doručit někomu něco, zabít někoho, vyřídit něco někomu a furt dokola. Jediné mínus je to zdlouhavé a opakovatelné cestování, které může taky spoustu lidí nudit, ale naštěstí to pro mě ulehčovala bahnoměrka, kterou se dalo cestovat výrazně rychleji.

Co se týče zbraní, tak je velký výběr, já jsem jakožto temný elf velmi často preferoval sekyru a luk. Nevím proč, ale s touto kombinací jsem byl vždy nejvíce spokojen, i když to nemusí na první pohled vypadat. A tuto kombinaci používám i do teď.

Ale jo, i po tolika letech si tuto hru může kdokoliv zahrát. :) 85%
+29