Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

The Witcher

  • PC 95
Nevím, jestli mám právo hru hodnotit potom, co jsem přečetl jen tři knížky. Zbytek zatím smutně leží v knihovně, ale chystám se na ně. Tak či tak hra je úžasná, i když mě nesmírně párkrát odradila sekáním na začátku hry, které se později sice zvolní, ale stále se hra občas škube, a odvážím se říct, že mám velmi dobrý stroj. Chyba podle mě není u mě, pár mých známý má stejný problém, ale dá se to překousnout a hra dohrát.

Geralt je zde vlastně skvěle vyřešená postavička. Nesouhlasím například se Zoltanem, že jsou zde negeraltovská rozhodování. Pardon, vlastně jinak, pár jich zde je, ale o tom jste nerozhodoval Geralt ale vy, nezapomínejme, že Geralt ztratil paměť a všechny rozhodnutí se tvoří na základě životních zkušeností. Geralt byl jako nepopsaná kniha, na které se píšou nové řádky. Jak jde čas můžeme nenápadně vidět, jak se mění Geraltovi i tón hlasu, a jak se mu nenápadně posouvá charakter jistým směrem (alespoň v českém dabingu jsem to cítil.)

Bestiář je kapitola sama o sobě, stejně tak lektvary, znamení, všechno vám dává možnost vytvořit si určitý typ zaklínače. Mě každý například odrazoval od dávání bodů do znamení, alespoň těch zlatých, ale ohnivé znamení na nejvyšším stupni dokáže neuvěřitelné zázraky. S RPG hlediska (!) zde máte vlastně možnost být bojovník nebo čaroděj. Ještě k potvorám…o krásném vyjmutí různých potvor z mythologie nemusí být řeč, to bylo úžasné a vlastně byli i krásně zvládnuté graficky. Ale sem jediný kdo měl pocit, že všechny bestie vypadají z dálky neskutečně uměle? Dají se nad tím přivřít oči ale, když už píšu tento komentář, chci být fér.

A samozřejmě je nutné pochválit krásný živý svět, a vlastně velmi dobré zvládnutí charakterů z knížky. Co ale myslím nevadilo jen mě… Triss se snaží zoufale sbalit Geralta , a ta historka o tom jak budou ona, on a Alvin žít v někde v chaloupce…to je doslova vytrhlé z knížky a je jasný důkaz, že Triss měla nahradit v této hře Yennefer. Chudák Triss za to nemůže, ale myslím, že tím hodně zkazily jí a její charakter. Jinak ovšem Geralt, Shani, Zoltan…vše bravurní. O příběhu možná ani není nutné mluvit, velmi slušné spojení knížek a herního pokračování.

Zkrátka Geralt patří ke špičkám RPG, s drobnými chybkami, nepodstatnými chybkami které se najdou všude.

Pro: Velmi kvalitní příběh, dialogy, český dabing, kartičky :-D

Proti: Dle mého problém s optimalizací, ale nevím. Český dabing ve smyslu, že se opakovali i hlasy hlavních postav.

+24 +25 −1