Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

The House of Da Vinci

  • PC 70
K této hře jsem se dostal tak nějak náhodou díky herní výzvě. Prakticky jediné, co jsem o ni věděl bylo to, že je to 3D adventura, kde se především řeší logické problémy, v podstatě obdoba The Room. A vlastně přesně tohle jsem dostal.

Příběh je zde bohužel hodně na pozadí, ani jsem pořádně nepochopil kdo jsem, co mám s Da Vincim společného a proč mám jít po jeho stopách. I závěr celé hry působí divně až nedokončeně. Moje otázky zůstaly prakticky bez odpovědí. Těch jsem se dočkal až ve druhém díle hry. Suma sumárum, přijde mi, že jsem hrál už i pár hidden object her, kde byl příběh zajímavější než zde.

Tahle hra ale naštěstí není primárně o příběhu, ale o procházení místností a hledání logických řešení u hlavolamů a dalších puzzlů. A ty jsou podle mě ztvárněny bravurně, prakticky srovnatelně se zmíněnou hrou The Room. Hledání jejich řešení mě hodně bavilo a hraní jsem si tak užíval. Až jsem se párkrát divil, kolik puzzlů a dalších strojů se dá narvat do jedné malé místnosti. Nicméně cca v poslední čtvrtině hry obtížnost značně přituhává, takže v mém případě docházelo až k nezdravě častému čtení nápovědy. Ta je naštěstí zpracována ve stylu, kdy nejprve jen mírně napovídá a až později popíše přesnější postup. Pak se mi líbí zpracování přehlídky bonusových Leonardových vynálezu. Super nápad.

Asi největší výtku pak mám k ovládání. Přesuny mezi statickými body jsou takové pomalejší, až mi to trošku připomínalo přesuny v prvním Atlantisu. I ovládání jednotlivých interaktivní prvků myší mi přišlo občas nepřesné a těžkopádné. Celkově mi přijde, že je hra navržena primárně pro ovládání gesty na tabletu nebo mobilu a na ovládání myší se moc nemyslelo.

Co se grafiky týče, vše vypadá moc pěkně, získané předměty si můžeme do detailů prohlédnout, tady prostě není moc co vytknout. Hudba mi přišla nevýrazná a neutrální. Trošku je ale škoda, že tu chybí dabing a teď nemyslím český, klidně by to mohlo mluvit anglicky.

Výtek se tu sešlo docela dost, ale to nejdůležitější je, že mě hraní bavilo a v takovém případě se dá nad spoustou věcí zavřít oko. Kdo má rád logické hry ve stylu The Room, tak s The House of Da Vinci jistě nesáhne vedle.

Pro: Logické puzzly, grafika

Proti: Ovládání, příběh

+14