@90210 (17.09.2018 11:35): Zrovna Zork: Grand Inquisitor patří mezi ty jednoduché adventury, zde žádný návod není potřeba. Ale to není hlavní důvod, že jde o vcelku krátkou hru - obsahu tu až tolik není. Třeba takové Nemesis, ano, to bylo těžké i větší.

Ono i na HLTB máš 5h, takže si se asi někde zasekl :). Klidně zkus znovu po letech.
S trochou snahy by to jít mělo - pokud tedy naběhne setup a hru lze nainstalovat.
Ano, v Levných knihách je to ta xplosiv verze, samozřejmě v aj. Ještě jsem to nezkoušel. Mám Windows 7 a jak se tak dívám na krabičku, tak nejsou podporována ani Windows XP, tak jsem zvědavý, zda se mi to podaří rozběhat, ale moc s tím nepočítám.
Třeba zde je návod na rozběhnutí na xp. A pak turbo a mělo by vše jít.

A je to tedy (v LK) xplosiv verze?
Viz. muj starsi prispevek, maj je tam uz asi 3 roky, moc na odbyt evidentne nejdou. Pritom je to skvela hra, az jsem byl prekvapenej. Skoda jen ze trochu kratka. Kazdopadne na XP to asi bude trochu problem, proto jsem ji taky nakonec koupil az na GOGu.
V jaké edici? (předokládám že xplosiv edici)

Jinak asi budeš potřebovat ke korektnímu běhu zpomalovač cpu.
Zrovna dnes jsem si v Levných knihách na Andělu koupil Zork Grand Inquisitor za 19 korun, tak jsem zvědavý, co od hry dostanu.
Mam v planu nekdy zkusit vsechny 3 graficky Zorky. BTW originalka Zork Grand Inquisitor se prodava uz asi rok v Levnych knihach na Andelu asi za 40 kacek.
Nehrál jsem to tak dlouho, abych to moh nějak objektivněji hodnotit, ale přesto dávám těch 70, jelikož první hodinka, nebo jak dlouho jsem to hrál, je docela fajn. Dle mě jsou ale předchozí Zorkové o dost lepší.