Život není krásný 4 - Back to the days

2003

freeware

Do města se přistěhuje nový gang, který ztrpčuje život vám i vašemu okolí. Vrcholem je pak událost, při které je pobodán váš kamarád, pankáč Olda. Pohár trpělivosti tímto přetéká, a tak se rozhodnete vzít spravedlnost do svých rukou a zbavit město nevítaných přistěhovalců.

Čtvrtý díl kontroverzní adventurní série poprvé představuje RPG prvky a velice jednoduchý soubojový systém, který hru příjemně oživuje. Typické znaky série - brutalita, vulgarismus a černý humor tu samozřejmě zůstávají.

Tak tahle Pohlova brutální adventura mě bavila ze všech dílů ZNK nejvíc. Sice tam nebyl úplný dabing jako v pozdějších dílech, ani tak "propracovaná grafika", ale byl RPG systém, bitky s bezdomovcema, nákup zbraní, dost dobrý druhý konec a další nevídané věci. Taky to byl první díl, se kterým jsem se setkal a tehdy na mě celkem zapůsobil. Celá série je to nejzábavnější z adventur, co jsem kdy hrál. Rád si občas některý díl zopáknu.

Pro: Brutalita, černý humor, brutalita, zábavnost, brutalita, 2 konce, brutalita

Proti: Grafika je hnusná, ale jde o hru zdarma, takže se není co divit. Špatné ozvučení.