Život není krásný 3 - Doktořina, krutá dřina

2003

freeware

Jednoho dne se dozvíte, že ve vašem městě má dojít k předání kradených diamantů. Spolu s vaším nejlepším kamarádem se rozhodnete, že se diamantů zmocníte, prodáte je na černém trhu v Německu a snadno a rychle tak zbohatnete. Kamarád si pro jistotu diamanty zašije do břicha a každý jedete v jiném autě. Na hraničním přechodu ale plán padá - kamarád zpanikaří a policista ho zastřelí. Jeho tělo odvezou do nemocnice a úkol je dostat diamanty z jeho mrtvoly.

Třetí díl kontroverzní adventurní série je ještě brutálnější, než kdy předtím. Obsahuje řadu vulgárních výrazů, černého humoru a zbytečně často se zde využívá skalpel.

Z prvních tří dílů nejlogičtější, ale jsou tam situace, ve kterých když se špatně rozhodnete, nedostanete se do konce a budete jen bloudit.

Další skvělý zásek na pažbě studia ZNK. Ale taky asi jediný díl u kterého jsem se fakt zasek. Takže mi musel pomoct návod :-( . Ale jinak brutálnější než čtvrtý díl ( kam na ty nápady chodí? ) Jako u každého ZNK opět dva konce. No ono jsou to sice zábavné hry, ale moc se o nich napsat nedá, aniž bych nedělal spoiler, což já nedělám a dělat nebudu. Vyzdvihnout ale musím příběhovou provázanost všech sedmi dílů. Dokonce vznikl na motivy série ZNK film. Která freewarová hra se může tímhletím pochlubit? Žádná. Proto je celá série, dá se říct, "vyjímečná".

Pro: Je to zábavné, vtipné, brutální a krvavé, stejně jako všechny díly.

Proti: Grafika, nějak jsem nevěděl, co mám dělat.

Třetí díl série je mnohem nápaditější a celkově zajímavější. Ze začátku působí o to lépe, když hráč zjistí, že lze volit možnosti dialogu. Bohužel správná cesta je vždy jen jedna, tudíž nakonec zklamání.

Jako již tradičně, brutální stránka není pozadu za předchozími díly (teď u ž o dost více). Hra je však opět celkově krátká, i s možností dokončení druhým způsobem.

Na mě sice dost brutality, ale vzhledem k povaze hry a jejímu autoru, nebudu zahrnovat do hodnocení.

35%