Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zenek Zombie

70
3 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > plošinovka *
Forma:
freeware
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
27.09.2007 PC
Vývojáři:
Oficiální stránky:
http://kalafiorgames.com/zenek-zombie
Zenek je jméno zombíka, který žije ve světě plném zombie. Žije si spokojeným "ne-životem" se svou ženou, než tuto idylku překazí záhadný muž v černé masce, který Zenkovi unese manželku. Zenek není moc odvážný, nicméně pro záchranu své milované je schopen udělat cokoli. Na pomoc mu přichází dědeček, který Zenka naučí kouzlit a poví mu, co a jak. Cesta za záchranou může začít.

Zenek Zombie je klasická 2D plošinovka, obohacená o prvky adventury a říznutá RPG. Budete v ní proskakovat několika světy, ve kterých potkáte spoustu NPC postav, z nichž některé vám zadají vedlejší úkoly. Těch je ve hře celá řada, stejně jako miniher, které se vám po různých dohráních hry odemknou, takže si je můžete zahrát samostatně.


Poslední diskuzní příspěvek

Já Poláky nerad, ale bydlím v hraničním městě, tudíž umím polsky stejně jako česky. Proto jsem si užil dialogy, psané s nadsázkou, ze kterých…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 95
Tahle plošinovka má vše, co má taková plošinovka mít.

Hru jsem objevil čistě náhodou a když jsem viděl obrázky, tak jsem ji nainstaloval. Hned na to jsem zjistil, že je hra v polštině, což bylo pro mne fajn, jelikož mi polština nedělá problém, a tak jsem si mohl užít dialogy, které jsou vtipné a navíc, hra má i příběh, který vypadá klišovitě (únos jeho lásky-->cesta za záchranou), ale na konci nabízí nečekané rozuzlení. Paráda. NPC je ve hře celkem dost, ale nacházejí se především ve městech, nicméně, ve volné krajině se jich také pár nachází a každý z nich vám zadá úkol. Ono úkoly zas tak vedlejší nejsou, protože je většinou potřebujete k dalšímu postupu. Ale zařadit tyhle kecací části do plošinovky je skvělý nápad.

RPG spočívá v tom, že za peníze si vylepšujete kouzla a v kanálech vás místní gangsta hoši naučí lépe skákat. Není to nic moc, ale RPG to teoreticky je a na mnoha webech se to u hry uvádí.

Graficky je hra fajn, Maciej Lamberski má zvláštní styl, který se mi líbí, navíc je to jediný vývojář co znám, kterého můžete ve hře potkat a navíc hraje bezvýznamnou roli v příběhu. Ozvučení je průměr, skladby si lze ze hry i vytáhnout, ale jsou to spíše takové zvonění pro mobily. Po stránce hratelnostní je hra ve stylu klasických pecek, avšak ovládání je přesnější než před lety. Akorát jednu výtku bych měl, hra obsahuje chybu a to takovou, že hra nelze dokončit. Respektive lze, ale nesmíte v jednom městě utratit všechny prachy, než si koupíte lístek na jeden vlak. Stalo se mi totiž 2x (napoprvé a podruhé bylo, když jsem na to zapoměl), že jsem musel loadovat starší save, protože jsem prostě neměl peníze na vlak.

Každopádně, kdo má rád Maria a další klasické plošinovky, tak ať neváhá a hru si stáhne. (Google vám ji v pohodě najde)


ZENEK BOCHENEK!!!

Pro: Všechno

Proti: Ta věc s vlakem. Občas je hra strašně obtížná.

+4