Tahle plošinovka má vše, co má taková plošinovka mít.

Hru jsem objevil čistě náhodou a když jsem viděl obrázky, tak jsem ji nainstaloval. Hned na to jsem zjistil, že je hra v polštině, což bylo pro mne fajn, jelikož mi polština nedělá problém, a tak jsem si mohl užít dialogy, které jsou vtipné a navíc, hra má i příběh, který vypadá klišovitě (únos jeho lásky-->cesta za záchranou), ale na konci nabízí nečekané rozuzlení. Paráda. NPC je ve hře celkem dost, ale nacházejí se především ve městech, nicméně, ve volné krajině se jich také pár nachází a každý z nich vám zadá úkol. Ono úkoly zas tak vedlejší nejsou, protože je většinou potřebujete k dalšímu postupu. Ale zařadit tyhle kecací části do plošinovky je skvělý nápad.

RPG spočívá v tom, že za peníze si vylepšujete kouzla a v kanálech vás místní gangsta hoši naučí lépe skákat. Není to nic moc, ale RPG to teoreticky je a na mnoha webech se to u hry uvádí.

Graficky je hra fajn, Maciej Lamberski má zvláštní styl, který se mi líbí, navíc je to jediný vývojář co znám, kterého můžete ve hře potkat a navíc hraje bezvýznamnou roli v příběhu. Ozvučení je průměr, skladby si lze ze hry i vytáhnout, ale jsou to spíše takové zvonění pro mobily. Po stránce hratelnostní je hra ve stylu klasických pecek, avšak ovládání je přesnější než před lety. Akorát jednu výtku bych měl, hra obsahuje chybu a to takovou, že hra nelze dokončit. Respektive lze, ale nesmíte v jednom městě utratit všechny prachy, než si koupíte lístek na jeden vlak. Stalo se mi totiž 2x (napoprvé a podruhé bylo, když jsem na to zapoměl), že jsem musel loadovat starší save, protože jsem prostě neměl peníze na vlak.

Každopádně, kdo má rád Maria a další klasické plošinovky, tak ať neváhá a hru si stáhne. (Google vám ji v pohodě najde)

ZENEK BOCHENEK!!!

Pro: Všechno

Proti: Ta věc s vlakem. Občas je hra strašně obtížná.