Želvíci

2005

freeware

Za sedmero řekami, za sedmero horami, žili spolu šťastně želvák s želvicí. Jednoho dne si ale tento zamilovaný pár vyhlédl zlý orlosup a odnesl si želvici do svého hnízda v horách. A tak nezbývá želvákovi nic jiného než vyrazit na strastiplnou cestu za záchranou své milované družky.

Hra Želvíci spadá do kategorie 2D hopsaček, kde je hlavním úkolem obratně skákat z plošinky na plošinku a zároveň se vyhýbat záškodnickým nepřátelům. Nebezpečná cesta vede přes několik prostředí: louku, řeku, vodopád, les a končí v horách. Při cestování se spolu s rostlinnou kulisou mění i fauna (rozuměj nepřátelé). Želví hrdina se nespoléhá jen na svůj krunýř, ale dokáže skokem á la Mario dotírající havěť zneškodnit.

Hra je určena především dětem a v roce 2005 vyhrála první ročník soutěže Únos Game.

V podstatě zábavná plošinovka máriovského stylu, která ale nasahá známému intstalatérovi ani po podrážku jeho boty. Ale tak jo, na freewareovku to jde, na oprášení nostalgických časů plošinovek to postačí. Po chvíli to ale začne trpět stereotypem, protože i když se prostředí mění, je to pořád to samé.

U Želvíků se mi také nelibí technické zpracování, protože mi při hraní připadalo, že skáču s šutrem a ne s želvou.

Hra vyšla v kompilaci "Nejlepší české hry 2007", kterou mají v nabídce Levné knihy za 9Kč. Odtamtud ji znám.

Pro: Pro malé dítě je to stvořené.