Hmm, nakonec to s tím dash jumpem není tak hrozné, problém je, že k tomu je potřeba dost specifický sled stisknutých kláves, který není v "basic movement" v help sekci pořádně popsaný (v podstatě z toho nevyčtete, jak se to správně namačká). V diskuzních fórech (Steam, GoG etc.) s tím má problém spousta lidí a koluje tam i několik rad, jak Dash jump správně naklikat, nicméně všechny se mi zdály poměrně nepoužitelné/příliš krkolomné.

Nicméně kdyby s tím měl ještě někdo podobný problém jako já, tak nejjednodušší možnost, na kterou jsem zatím přišel, je... drobný úkrok (směrem, kterým chcete skočit) a poté ihned zmáčknout útok a hned poté skok. Chce to trochu praxe, ale nakonec to není tak složité, jak se zprvu zdálo... ke všem nedostupným bedničkám se mi nakonec povedlo doskákat. Hra však nakonec stejně dash jump nevyžaduje tak často, jak jsem si původně myslel, že bude (zatím se to týkalo jen několika mála lokací, nejhorší je to asi v "ruins of lost time").
Teda ty dash jumpy byl vážně geniální nápad... doufám, že se budou týkat jen nepovinných předmětů, protože jsou v praxi téměř nepoužitelné.

Ideálně bych pak viděl později nějaký item na double jump, jako tomu bylo v origins, s možností se k těm téměř nedostupným bedničkám vrátit, ale kdoví, jestli se dočkám.